Вчителька з Ковельського району, яка побила дівчинку на уроці, хотіла поновитися на роботі
У Ковельському районі колишня вчителька Заболоттівської спеціальної школи Світлана Сливка, яка на уроці фізкультури скривдила дев’ятикласницю, намагалася повернути собі роботу. Жінка у суді доводила, що її звільнили незаконно та вимагала компенсувати зарплату за час вимушеного прогулу.
Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди» з посиланням на рішення Ратнівського районного суду.
Інцидент із побиттям учениці в Заболоттівській спеціальній школі, де навчаються діти з особливими освітніми потребами, трапився 18 травня 2024 року. Учні 7 та 9-А класів зібралися на урок фізкультури в спортзалі. Щоправда, заняття не відбувалося, підлітки гралися самі, вчителька була в кабінеті. Раптом одна дівчина заплакала. Педагог на це відреагувала своєрідно. Як розповідали свідки під час засідання суду, жінка вибігла, облаяла школярку, вдарила її по губах, обличчі, почала знімати штани та майку. Дев’ятикласниця вирвалася і побігла в гуртожиток. Потім поїхала додому. Дитина сказала, що не буде більше вчитися в цій школі через вчинок вчительки фізкультури.
Через тиждень цю ситуацію обговорили на комісії з розгляду випадків булінгу Заболоттівської спеціальної школи у складі керівників закладу, психолога та соціального педагога. Члени комісії вирішили, що така поведінка Світлани Сливки суперечать конституційним правам та свободам учнів й вирішили її звільнити. Наказ про звільнення виконувачка обов’язків директора школи Ольга Головій підписала 27 травня.
Про такий розвиток подій під час засідання суду розповідали як працівники школи, так і діти – свідки інциденту.
Свідок показала суду, що після події на уроці фізкультури учениця тиждень не відвідувала уроки та опісля повідомила, що вона та її брат і сестра більше не будуть навчатися в школі. При спілкуванні дитина розповіла про її конфлікт зі Світланою Сливкою на уроці фізкультури 18.05.2024 року в спортзалі, що пізніше повторили інші діти, які повторили лайку вчителя
– йдеться у рішенні суду
Вже у червні 2024-го Світлана Сливка звернулася до Ратнівського районного суду із позовом про поновлення її на посаді вчителя фізичної культури Заболоттівської спеціальної школи Волинської обласної ради та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Жінка заявила, що вважає звільнення незаконним та безпідставним, оскільки не вчиняла жодного аморального проступку та булінгу щодо учениці 9 класу. Один з її аргументів – відсутність протоколу та постанови про вчинення адміністративного правопорушення та притягнення до адміністративної відповідальності.
Крім того, позивачка стверджувала, що однією з типових ознак булінгу є систематичність діяння, а комісія з розгляду булінгу Заболотівської спецшколи, мовляв, винесла своє рішення лише на підставі заяви однієї дитини, в якій описується одиничний випадок насильства. А ще пані Сливка припускала, що слова постраждалої дівчини могли бути проявами тимчасового хворобливого розладу психічної діяльності.
Ці аргументи не переконали суддю Ольгу Фазан, й вона відмовила Світлані Сливці у задоволенні позову.
На думку суду, вчинений Світланою Сливкою по відношенню до учениці 9 класу Заболоттівської спеціальної школи проступок є аморальним та недопустимим, таким, який суперечить загальноприйнятим нормам і правилам, принижує честь та гідність дітей, порушує моральні устої суспільства, моральні цінності, які склалися в суспільстві
– зазначила суддя
У рішенні суду також згадується, що стосовно події правоохоронці відкривали кримінальне провадження за статтею про побої та мордування (ч. 1 ст. 126 КК України). Проте мама дівчини забрала заяву із поліції й справу закрили.
Нагадаємо, раніше журналісти писали, що за шахрайство судили колишню директорку Заболоттівської школи-інтернату Тетяну Арендарук, а нинішню керівницю Ольгу Головій суд визнав винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією.
49 прокурорів Хмельниччини оформили інвалідність у голови МСЕК Крупи і покривали її – Бутусов
“Українська правда” — Середа, 16 жовтня 2024, 18:21 – а їх звільнять, чи ворон ворону ока не виклює?
То – інше! До вчителів, чий посадовий оклад – значно нижчий, ніж у технічного працівника, вимоги надзвичайно високі.
Скоро лише божевільні будуть обирати собі фах усіма зневаженого раба, чи то пак, педагога.
А коли уже суди почнуть бодай штрафувати батьків учнів, що чинять постійний булінг стосовно вчителів?
А коли уже суди почнуть бодай штрафувати батьків учнів, що чинять постійний булінг стосовно вчителів? Чи педагог у цій державі – безправна істота?
Бодай чи не бодай, а булінг з боку учителів породжує булінг між учнями. А це вже така ж сама “дідівщина”, яка була запроваджена нквд ссср в совітській армії. Так що кого, як не булерів-учителів штрафувати і не тільки штрафувати!
Та, звісно, ж учителів! У цьому світі лише вони є абсолютним втіленням вселенського зла. Усі інші – святі з крильцями, і вже повсюди, окрім шкіл, запанував рай., свобода, рівність, братерство, демократія і тому подібне.
Тут ще можна посперечатися, хто сьогодні в школі виступає у ролі “дідів”. Схоже, що травмовані совіцькою епохою ” комунофоби ” зовсім не знають сучасних дітей.
Вчитель – найбільш безправна ланка в системі освіти… Не знаю, що там було насправді і не виправдовую вчительку. Але без відчутних штрафів для батьків за неналежне виховання дітей, які постійно порушують правила поведінки, відчуваючи повну безкарність, шкільна освіта приречена. Штрафи практикують в багатьох країнах….
В радянській школі фізичний вплив вчителів на вредного учня не вважався злочином. Мало того, якщо вредний учень пожалівся б батькам на вчителя то ще й вдома отримав би на горіхи після розбору за що… Сучасні правила м’яко кажучи дивні, зважаючи на те, що один довбойоб в класі може зірвати учбовий процес для 30 нормальних учнів. Це я власний досвід описав..досвід вредного учня.