Директорку школи у Ковельському районі суд визнав винною за фактом корупційних дій

06.09.2023 о 14:31 · 2 хв читання

Члени постійної комісії Волинської обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією розглянули подання Ковельської окружної прокуратури.

У документі, адресованому обласній раді, йдеться, що за постановою Ратнівського районного суду (суддя Оксана Свистун) від 31 липня 2023 року тимчасово виконувачку обов’язків директора Заболоттівської спеціальної школи Ольгу Головій визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Про це повідомляє пресслужба облради.

Так, будучи посадовою особою, вона працевлаштувала у Заболоттівській спецшколі близьких родичів та виплатила їм премії за листопад та грудень 2022 року, не повідомивши у встановленому законом порядку (не пізніше наступного робочого дня) Волинську обласну раду як засновника або Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим порушила норми Закону України «Про запобігання корупції».

Свої дії Ольга Головій пояснила незнанням цієї норми закону, а також зауважила, що з рішенням суду про вчинення корупційного правпорушення погодилася та сплатила призначений штраф. Вона також додала, що порушення усунено, і її родичі більше не працюють в очолюваному нею закладі, зокрема, син нині служить в ЗСУ.

Попри те, що ми проводимо навчання, роз’яснюємо антикорупційне законодавство, направляємо відповідні листи та повідомлення, керівники комунальних установ знову наступають на ті самі граблі. На жаль, ця проблема носить системний характер, тому, на мою думку, обласній раді варто зайняти більш жорстку позицію у цих питаннях і у разі допущення корупційних правопорушень звільняти керівників із займаних посад, інакше ми не викорінимо такі ганебні підходи. У цій ситуацій йдеться і про авторитет головного представницького органу області як засновника закладу

– наголосив голова профільної комісії Анатолій Вітів

Члени комісії рекомендували Ользі Головій ознайомитись самій та поінформувати інших суб’єктів відповідальності, які працюють у закладі, із нормами антикорупційного законодавства.

В результаті обговорення, на виконання подання Ковельської окружної прокуратури постійна комісія рекомендувала голові обласної ради Григорію Недопаду утворити комісію з проведення службового розслідування щодо виявлення причин та умов, що сприяли невиконанню вимог Закону України «Про запобігання корупції» Ольгою Головій. Комісії належить у двомісячний строк з дня утворення провести ґрунтовне службове розслідування та поінформувати про його результати голову обласної ради і постійну депутатську комісію.

Фото пресслужби Волинської обласної ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. Цікаво що чайка робить теж саме, але до його суд не добрався. Напевне гарно ділиться..

  2. Такого сплош і рядом у всіх установах.Чогось найшли, аж в Заболотті далекому поліссі, комусь готовлять місце.Гнати треба чинуш, які довго засіли високих кабінетах.Там корупція, а не якусь рядову директорку для галочки.

  3. а як наш депутатський корпус від внука до діда вдепутатаз, разом з дружинами і невістками? скажете їх народ обрав?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X