Верховний Суд України визнав дії мерії Ковеля правомірними

09.10.2020 11:44

Верховний суд України визнав дії міської влади правомірними. Йдеться про відмову у поновленні договору оренди земельної ділянки у Ковелі на бульварі Лесі Українки (біля будинку № 11) ковельчанці Галині Артюшенко.

Про це повідомляє Ковельська міська рада.

З 2002 року за рішенням міської ради Галині Артюшенко було надано в оренду земельну ділянку для розміщення та обслуговування торгового кіоску терміном на один рік. Строк неодноразово продовжувався за згодою сторін, останній термін завершувався 28 березня 2018 року.

Варто зауважити, що ще у 2016 році з метою реконструкції бульвару Лесі Українки, міською радою був затверджений детальний план території кварталу, обмеженого бульваром Лесі Українки, вулицями Сагайдачного – Косачів – Драгоманова. Проєктною документацією передбачалось розширення бульвару, влаштування кишень для паркування транспортних засобів, нових тротуарів для пішоходів, сучасне освітлення тощо.

До слова, цей документ перед затвердженням був винесений на розгляд громадськості та за результатами обговорення підтриманий. Про це інформували ковельчан у місцевій пресі.

На схемі чітко зазначалось, що ряд тимчасових споруд, які розміщені на бульварі, у тому й числі на орендованій ділянці Галиною Артюшенко, підлягають знесенню.

Частина власників кіосків з розумінням віднеслись до цього та за згодою сторін їх демонтували чи перенесли в інші місця.

Частково запланована реконструкція відбувається. Здійснюється вона і за кошти міської влади – облаштовано територію біля комплексної ДЮСШ, і за гроші підприємців – власників новозбудованих торгових центрів «Акцент» та «Вraun», орендарів приміщень готелю «Лісова пісня».

Залишається невирішеним питання розширення дороги на короткому відрізку в районі будинків № 11, № 20 на бульварі Лесі Українки. У години пік припарковані тут приватні автомобілі суттєво ускладнюють рух автотранспорту.

Реконструкція давно вже могла бути завершеною, якби у таких діях місцевої влади Галина Артюшенко не побачила порушення своїх прав. При тому, що їй пропонувались інші місця розміщення торгових кіосків для ведення підприємницької діяльності.

Це її не влаштовувало і вона звернулась з позовом в Ковельський міськрайонний суд. Відтак, питання подальшого розширення бульвару було заблоковане

– йдеться у дописі Ковельської міської ради

Упродовж двох років тривала судова тяганина. Справа розглядалась у Ковельському міськрайонному суді, Волинському апеляційному суді та Верховному Суді України.

Зрештою, вивчивши усі матеріали, Велика Палата Верховного Суду України прийняла постанову на користь міської ради.

У постанові, зокрема, зазначається:

За таких обставин та з підстав, передбачених вищезазначеними нормами матеріального права, висновки судів попередніх інстанцій про задоволення позову є помилковими, а тому рішення Ковельського міськрайонного суду Волинської області від 15 квітня 2019 року та постанова Волинського апеляційного суду від 3 липня 2019 року підлягають скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в позові Артюшенко Г.О.

Постанова набрала законної сили з моменту її прийняття, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Відповідно громадянка самовільно займає земельну ділянку та перешкоджає реалізовувати законні рішення міської влади, що стосуються благоустрою Ковеля.

Тож, розширенню та осучасненню бульвару Лесі Українки у місті Ковель – бути

– повідомляється у дописі
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.