Як і де ФСБ вербувала начальника поїзда «Ковель – Москва»

03.06.2020 о 12:28 · 2 хв читання

Стали відомі подробиці вербування у Москві ковельського залізничника російською спецслужбою.

За матеріалами кримінального провадження, 17 жовтня 2018 року начальник поїзда «Ковель-Москва-Ковель» погодився збирати та надавати співробітнику ФСБ Російської Федерації інформацію щодо використання залізничного транспорту для перевезення військового обладнання, техніки та боєприпасів, зокрема, в зону проведення ООС. Згоду ковельчанин надав усну. Розмова відбувалася у вагоні начальника поїзда, на території Київського залізничного вокзалу у Москві. Тут же в майбутньому мала відбуватися передача інформації.

Про це пише волинське інформаційне агентство «Конкурент» з посиланням на Бюро судової інформації та ухвалу колегії суддів Луцького міськрайонного суду від 15 травня 2020 року.

В ухвалі написано, що слідству відоме ім’я співробітника ФСБ, а «більш точні анкетні дані досудовим розслідуванням не установлені».

У період з жовтня 2018 року до лютого 2020 року завербований залізничник продовжував підтримувати агентурні відносини зі співробітником ФСБ, але у судових документах немає інформації як саме. У лютому він звернувся до правоохоронних органів України із письмовою заявою про зізнання.

Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за статтею 111 КК України (Державна зрада). Менше, ніж через два місяці після цього обвинувальний акт був направлений до суду.

У підготовчому засіданні від обвинуваченого надійшло клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі частини 2 статті 111 КК України.

Прокурор Сергій Зубань не заперечував щодо закриття кримінального провадження та звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності. Представник сторони обвинувачення зазначив, що завербований начальник поїзда жодних дій на виконання завдання іноземної держави не вчинив та добровільно заявив про свій зв’язок із ФСБ.

Колегія суддів Луцького міськрайонного суду у складі Олесі Калькової, Алли Полюшко та Ярослава Артиша закрила кримінальне провадження щодо залізничника.

Публікація за темою: У Москві було завербовано начальника поїзда «Ковель – Москва»

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X