Як на Ковельщині вирощують кавуни

25 сортів кавунів виростив мешканець Ковельщини Василь Сидорук. Він розповів Суспільному, що баштанною культурою займається вже другий рік. Із насінин вирощує у теплиці розсаду, потім висаджує у поле і доглядає.

Торік, каже фермер, було два гектари, цієї весни збільшив площу і кількість сортів. Зі слів чоловіка, погода цього року не сприяла врожайності баштанних.

Поганий старт був. Коли садили, були холодні дощі. Вісім з половиною тисяч саджанців мусив пересадити. Не зміг другий раз культивацію зробити, зілля дуже багато, бо хімію не використовую. Тільки сапка і культиватор

– каже Василь Сидорук

«Баронеса» – один із 25 сортів кавунів, каже фермер. Вирощує їх поблизу села Мирин Квельського району. Площа баштану – п’ять гектарів. Від хвороб захищає рослину біопрепаратами. Нині збирає врожай. Каже: вродило на 30% менше. Торік було по 60 тон з гектара, зараз – близько сорока.

Це у нас кавун «Бонта», гібрид. Шкірка тоненька, у середині червоний. Дуже солодкий, перший рік його саджу, дуже задоволений. Приїздять люди для себе купують, на магазини купують. Мають оптом забирати

– розповів він

Василь Сидорук показує і розповідає про експериментальну ділянку: на ній садив по сто саджанців різних сортів. Серед них – «Місячний кавун», каже фермер. Випробовує різні сорти, щоб обрати найкращі для Волині.


Вам може бути цікаво

У Ковельському районі розпочалися жнива

Колодяжненська громада готується до хімічної атаки

Керівники міста та району привітали підприємців зі святом

Де на Ковельщині не буде світла у вівторок, 13 жовтня

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.