Як судили депутата за незаконну порубку дерев у лісі

10.07.2022 11:24
Фото ілюстративне

На лаві підсудних опинився депутат Поворської сільської ради від політичної партії «За майбутнє» Микола Мазурик, нині – не працевлаштований, а в минулому – майстер лісу Ковельського СЛАТ «Тур».

За даними слідства, 11 листопада 2020 року о 9-й годині ранку він здійснив незаконну порубку 5 дерев породи вільха, розкрижував стовбури на частини, які завантажив на трактор з причепом та перевіз до місця свого проживання у селі Гулівка Ковельського району, де і був виявлений працівниками поліції.

Проти лісівника-лісокрада правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 246 КК України (Незаконна порубка дерев), що карається штрафом від тисячі до тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Встановлено, що він заподіяв істотну шкоду навколишньому природному середовищу на загальну суму 47 626,81 грн.

І ось, нарешті, через півтора року після виявлення незаконної порубки кримінальне провадження надійшло до суду з обвинувальним актом.

В судовому засіданні обвинувачений вину визнав повністю і клопотав про звільнення від кримінальної відповідальності на підставі ст. 48 КК України, покликаючись на те, що під час розчищення лісу без дозволу зрізав дерева для опалення власного будинку, перевозив отриманих 3 куба деревини додому і був затриманий, усвідомлює неправомірність вчиненого, щиро розкаявся, повністю відшкодував спричинену шкоду, здійснив насадження 100 дерев, на даний час обраний депутатом до місцевих органів самоврядування, приймає активну участю у діяльності територіальної оборони, тому значні зміни у його житті доводять каяття

– йдеться в ухвалі суду

Яку позицію в судовому засіданні зайняв прокурор Вадим Антонюк – в ухвалі не сказано.

Головуюча у справі суддя Ковельського міськрайонного суду Тетяна Денисюк ухвалила звільнити Миколу Мазурика від кримінальної відповідальності, а провадження щодо нього – закрити.

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.