Як вибрати пральну машину: корисні поради

28.05.2024 о 16:30 · 2 хв читання

Пральна машина – побутова техніка №1 для кожного будинку, квартири чи готелю. Різноманітність пропонованих моделей на ринку України величезна: від недорогих напівавтоматичних пристроїв до повногабаритних фронталок із різними робочими режимами. У статті розповідаємо, на що звернути увагу під час вибору прального апарата з огляду на свої потреби.

Уточнюємо тип завантаження

Фронтальні пральні машини завантажуються через спеціальне вікно в передній частині корпусу. Це місткі, функціональні, поширені моделі автоматичного типу, які найчастіше зустрічаються в сучасних будинках. Якщо потрібно заощадити місце в приміщенні або незручно нахилятися для завантаження одягу в барабан, можна розглянути вертикальні пральні машини автоматичного або напівавтоматичного типу. У таких пристроях кришка для білизни розташована зверху, а сама машина досить вузька й не забирає забагато корисного простору на підлозі.

Вибираємо барабан за обсягом

Від місткості бака залежить частота використання пральної машини. Що більше осіб проживає у квартирі, то об’ємнішим має бути барабан. Наприклад, для сім’ї з 3-4 людей достатньо купити пральну машину 7 кг. Для великого сімейства краще вибрати модель місткістю від 10 кг. Якщо місця у ванній кімнаті дуже мало, можна взяти менший пристрій і частіше його вмикати.

Дивимося на принцип роботи

Розрізняють пральні машини автоматичного та напівавтоматичного типу:

  1. Автомат виконує повний робочий цикл самостійно. Такі моделі спочатку перуть речі, потім обполіскують їх від залишків порошку та віджимають від зайвої вологи. Користувачеві достатньо завантажити брудну білизну в барабан, пізніше – дістати її та розвісити для сушіння. Машини автоматичного типу – найпопулярніші, підключаються до центрального водопроводу та представлені широким модельним рядом.
  2. Напівавтомат працює на воді, яка заливається у відсік користувачем вручну. Це зручно, якщо в приміщенні немає централізованого водопроводу або підключення до нього обмежене – наприклад, на дачних ділянках, літніх кухнях, у сільській місцевості, під час ремонту комунікацій або будівництва будинку. Напівавтомати коштують набагато дешевше за автоматичні машини, але вимагають людського втручання в робочий процес.

Вивчаємо додаткові моменти

Купуючи пральну машину, слід звернути увагу на такі характеристики:

  1. Кількість робочих програм. Варіантів маса: від коротких і довгих циклів для речей різного ступеня забруднення до спеціальних програм «Бавовна», «Дитячий одяг», «Спортивна форма» і не тільки.
  2. Клас енергоспоживання. Що вищий клас, то менше електрики «з’їдає» пральна машина під час роботи, але вища її початкова вартість.
  3. Виробник. Краще вибирати моделі перевірених брендів – наприклад, Bosch, Whirlpool, Samsung.

Вдалих покупок!

Поділитися:

Пов'язані теми

X
X