Які застави мають платити у Ковелі партії та кандидати

04.09.2020 16:05

На Волині розмір грошової застави на місцевих виборах 25 жовтня може бути найбільшим для виборчого списку кандидатів у депутати Волинської обласної ради – 168 тис. 256 грн 22 коп. Серед міст найбільшу суму доведеться внести охочим змагатися за посаду Луцького міського голови – 38 тис. 267 грн 78 коп.

Представники Громадянської мережі ОПОРА підрахували можливий обсяг застави відповідно до нещодавно затвердженого розміру мінімальної заробітної плати та норм, передбачених законом. Також йдеться про кількість виборців, зазначених для відповідних громад у розділі «із виборчою адресою» на сайті Державного реєстру виборців станом на 31 серпня 2020 року.

У частині 2 статті 225 Виборчого Кодексу України йдеться, що організація партії, яка висунула виборчий список кандидатів у депутати територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше ради  вносить одним платежем у безготівковій формі на спеціальний рахунок виборчої комісії грошову заставу в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленому на день початку виборчого процесу, на кожні 90 тисяч виборців відповідного єдиного територіального виборчого округу для кожного виду виборів окремо. Станом на 2 вересня обсяг мінімальної зарплати становить 5 тис. грн.

Така ж грошова застава передбачена й для кандидатів на посаду міського голови (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше).

Натомість охочі балотуватися на посаду міського голови у громадах із кількістю населення до 75 тисяч виборців повинні сплатити повний обсяг мінімальної зарплати за один місяць, тобто 5 тис. грн.

У громадах, де кількість виборців становить менше 10 тис осіб, обсяг застави відповідно до закону становить 20% від мінімальної заробітної плати за кожного кандидата. Тобто за кожну особу, яка балотуватиметься від певної партії, доведеться сплатити 1 тис. грн. У випадку балотування шляхом самовисування кандидат  сплачує ідентичну суму сам.

Зауважимо, що на території Волинської області є 35 громад із кількістю виборців до 10 тис.

У Ковельському районі – Старовижівську, Голобську, Головненську, Заболоттівську, Луківську та Люблинецьку селищні громади та Забродівську, Дубечненську, Дубівську, Колодяжненську, Вишнівську, Рівненську, Самарівську, Поворську, Смідинську, Велицьку, Велимченську, Сереховичівську сільські ТГ.

Нагадаємо, відповідно до даних ЦВК на 1 серпня, на виборах 25 жовтня на Волині зможуть голосувати понад 750 тис. осіб.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.