З бідної культури гроші не забирають

В роки Другої світової війни Велика Британія, воюючи з Третім рейхом у надзвичайно складних умовах, терпіла велику фінансову та економічну кризу поряд з усіма лихами, що принесла глобальна світова війна, прем’єр-міністру Британії Вінстону Черчиллю було запропоновано зняти фінансування з культури для військових потреб.
На що він відповів:
За що ми тоді воюємо?
Це приклад того що жодна навіть найглобальніша проблема не варта, щоб нація відмовлялася від своїх національних, культурних, освітніх надбань. Адже це є хребтом національної державності. Показує ідентичність, неповторність народу і є тією цінністю, яку потрібно захищати і примножувати. Втративши культуру, мову нації зникають. Виживають тільки ті держави, де національна, культурна, мовна ідентичність є базою Держави.
Сповідуючи ці принципи, Ковельська «Свобода» проти внесення змін до Місцевої програми розвитку культури та мистецтва міста Ковеля на 2020 рік, з якої пропонують заплановану раніше суму 700 тисяч гривень змінити на 400 тисяч. Навіть якщо ці кошти потрібні на боротьбу з COVID-19, їх треба відшуковувати з інших джерел. Наша культура і так в тяжкому стані і їй навпаки треба допомагати, а не знищувати, забравши кошти.

Коментарі