З польського міста-побратима до Ковеля прибув уже четвертий гуманітарний вантаж

27.04.2022 17:05

Давня дружба поєднує український Ковель та польський Бжег-Дольний. Коли у нашу країну прийшла війна, то у перший же день бургомістр Павел Пірек подзвонив і запитав, чим вони можуть допомогти, як підтримати.

Одразу ж зголосились взяти наших людей та прихистили понад 20 ковельчан. Для них організували побут, забезпечили харчуванням, подбали про все необхідне, – повідомляє Ковельська міська рада.

До слова, угода про партнерство підписана не лише між містами, але й ліцеями №11 Ковеля та імені Максиміліана Оссолінського Бжега-Дольного.

Тож міська влада та навчальний заклад об’єднали свої зусилля для збору допомоги українцям. На днях уже четвертий вантаж прибув від польських друзів у Ковель. Їх доставляє сім’я Юрія і Тетяни Стреченів.

Юрій Володимирович працює в одинадцятому ліцеї заступником директора. Він неодноразово супроводжував учнів під час подорожей у Бжег-Дольний, а тепер займається волонтерством.

Розповідає, що поляки надзвичайно щиро підтримують Україну. Бургомістр Павел Пірек особисто бере участь у завантаженні бусів на Ковель, завжди цікавиться ситуацією у місті, країні. Готель, який знаходиться у спортивному комплексі, віддали для потреб наших людей. У місцевій гімназії директор Олександра Холайда-Мітковська разом зі своїм колективом відкрили спеціальний клас для українських дітей.

Останній вантаж, який приїхав до Ковеля — це теж була спільна справа міста і ліцею. Колектив навчального закладу зібрав 2 тисячі 300 злотих. За ці кошти придбали газові примуси, карімати, спальники, одноразовий посуд та продукти.

Міська влада потурбувалась теж про закупівлю харчів. Усе це уже розвантажено в одному з волонтерських центрів міста.

Третій вантаж одразу відвезли 14-й ОМБР. Наші партнери зібрали все необхідне військовим.

До слова, саме завдяки Бжегу-Дольному у двох мікрорайонах Ковеля — на Сільмаші та Ковель-2 тепер добре чутно сирени. Спеціальні оповіщувальні прилади у перші тижні війни вони передали для наших потреб.

Міський голова Ігор Чайка щиро дякує меру міста Павлу Піреку та усім мешканцям Бжега-Дольного за допомогу.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.