Задля безпеки громадян: ще один підрозділ поліції на Ковельщині обладнали системою «Custody Records»

18.05.2024 о 11:02 · 4 хв читання

Сотий підрозділ поліції в Україні, де функціонує система «Custody Records», презентували вчора, 17 травня, в селищі Ратне Ковельського району. Він обладнаний усім необхідним для маломобільних груп населення, а також для наших ветеранів, які повертаються з війни з травмами чи пораненнями та мають змогу отримати якісні поліцейські послуги на достойному рівні.

Про це інформує сектор комунікації поліції Волинської області.

Участь у відкритті взяли представники Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Нацполіції, ГУНП у Волинській області, місцевої влади та громадськість.

Заступник начальника ГУНП у Волинській області Віталій Ковальчук повідомив, що на Волині це вже дев’ятий підрозділ, де функціонує система «Custody Records», до кінця року її планують впровадити ще у двох. Таким чином, система запрацює у всіх підрозділах області, де є органи досудового розслідування. 

Ми робимо це навіть в умовах війни з метою впровадження і покращення стандартів забезпечення й дотримання прав людини. Завдяки цьому буде безпечніше, впевненіше працювати, адже всі дії, розмови, рухи фіксуються камерами спостереження. Ми прозорі та стаємо ближче до людей, і далі розвиватимемо цей проєкт спільно з нашими громадами

– наголосив Віталій Ковальчук

Заступник начальника Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Володимир Захаренко зазначив, що в поліції продовжують працювати задля захисту прав людини та забезпечення порядку в громадах.

Сьогодні ми запустили сотий підрозділ з системою «Custody Records», і це визначна подія не тільки для Волині, а й для України. Важливо, що все це зроблено спільними зусиллями Національної поліції та громади. Адже якщо ми хочемо позитивних змін, то маємо працювати разом: не лише поліція з народом, але й народ з поліцією

– наголосив Володимир Захаренко

Він розповів, що система бере початок у 2016 році, коли «Custody Records» впровадили в ізоляторах тимчасового тримання: тоді одразу було мінімізовано кількість скарг з боку затриманих на дії поліцейських. Тож у 2020 році прийняли рішення впровадити її в усіх підрозділах поліції, де є органи досудового розслідування. Уся інформація про затримання осіб зберігається 25 років в базах поліції, відповідно, це дає змогу покращити практику Європейського суду з прав людини, який тепер виносить рішення на користь України. Адже ми можемо підтвердити ті чи інші дії держави, оскільки маємо відеодокази.

Особлива увага приділена інституту інспекторів з дотримання прав людини. Це ті люди, які першими зустрічають наших громадян, проводять з ними інтерв’ювання і від кого залежить правильність внесення даних.

Присутнім продемонстрували, як це працює на практиці. Двоє поліцейських привели умовного затриманого до відділення, де пройшли з ним усі етапи: від інтерв’ювання до поміщення в ізолятор тимчасового тримання. Наголосимо, що все це відбувається під час безперервного запису камерами спостереження.

Представники влади та громадськості високо оцінюють побачене, адже це – про дотримання прав людей, про їх захист і безпеку.

Очільник Ратнівської громади Віталій Бірук наголосив, що співпраця поліції та громади дозволяє якісно забезпечити права місцевих жителів. Через якість надання послуг підвищується та авторитет держави Україна.

Адвокат Василь Ковальчук, який є представником системи надання безоплатної правничої допомоги, у тому числі затриманим, поділився, що раніше левова частка порушень відбувалась на стадії затримання осіб, застосувались незаконні засоби впливу, щось змушували підписати тощо. Нині ж відбулись просто колосальні зрушення і в частині матеріально-технічного забезпечення, і процесуальної складової. 

Тепер, коли адвокат прибуває до підрозділу, він бачить, о котрій годині людину затримали, які дії з нею вчиняли, який її стан здоров’я, – все зафіксовано, можна спокійно розпочинати роботу з захисту людини. Це абсолютно новий етап в розвитку поліції і як сервісу у сфері безпеки, і захисту прав людини

– розповів Василь Ковальчук

Начальник відділення поліції №2 селища Ратне Олег Бончак наголосив, що в очолюваному ним підрозділі завжди готові допомогти людям, адже він працює і як пункт незламності, що знову стає актуальним.

Фото сектора комунікації поліції Волинської області

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Що за «Custody Records»???
    Пілять це ж як з рідної мови знущатись потрібно..мало у нас кацапського суржику..додамо англійський чи іспанський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X