Жителька Ковельщини відсудила понад 126 тисяч гривень заборгованої зарплати

04.01.2023 11:17
Фото ілюстративне

Мешканка одного із сіл Ковельського району Людмила Т. звернулась в суд з позовом до приватного підприємця Юрія Ш., який має деревообробний бізнес, про стягнення заробітної плати. Вона з червня 2007 року працювала сторожем. Їй була нарахована, але не виплачена зарплата в сумі 126 274,84 грн, з якої вже відраховано всі обов’язкові платежі та збори.

Починаючи з 1 січня 2020 року, роботодавець припинив виплачувати нараховану платню, аргументуючи тим, що у нього відсутні грошові кошти. При цьому весь час обіцяв виплатити борги та відмовлявся звільнити жінку, щоб не проводити остаточний розрахунок.

В суді підприємець заявив, що позивачка була відсутня на робочому місці без поважних причин кілька повних календарних місяців, тому сплачував зарплату за фактично відпрацьований час, визнавши наявність заборгованості в сумі 17 550 грн.

Допитані в судовому засіданні двоє свідків підтвердили той факт, що жінка регулярно була відсутня на робочому місці, а також повідомили суду, що заробітна плата виплачується відповідачем готівкою без підпису у платіжних відомостях про її отримання.

Головуючий у справі суддя Ковельського міськрайонного суду Петро Бойчук позов задовольнив повністю. Підприємець має відшкодувати заборгованість по зарплаті в сумі 126 274 грн. 84 коп. та сплатити судовий збір в сумі 1 262 грн. 75 коп. Втім, рішення може бути оскаржене до Волинського апеляційного суду.

Поділитися:

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *