Приватне підприємство з Ковельщини заборгувало своїм працівникам майже 1,5 мільйона гривень

02.09.2023 о 14:30 · 3 хв читання
Фото ілюстративне

Виконуюча обов’язки генерального директора ТОВ «Укрдорс» Ганна Полянська порушила строки виплати заробітної плати працівникам свого підприємства, що визначені колективним договором.

Про це йдеться у постанові Ковельського міськрайонного суду від 29 серпня.

За даними Управління інспекційної діяльності у Волинській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці, заробітна плата за жовтень-грудень 2022 року та за січень-червень 2023 року не виплачена. Заборгованість, станом на 10 липня 2023 року, становить 1 млн 476,40 тис. гривень, в тому числі перед звільненими працівниками – 1 млн 141,00 тис. грн. Таким чином, керівниця фірми вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 41 КУпАП.

В судовому засіданні свою провину вона визнала повністю та пояснила, що на даний час підприємство перебуває у тяжкому фінансовому становищі у зв’язку з військовою агресією проти України. Крім цього зазначила, що в силу фінансових можливостей здійснює виплату боргів по зарплаті.

Зважаючи на те, що Полянська Ганна Георгіївна вчинила адміністративне правопорушення вперше, є пенсіонером та розмір пенсійного забезпечення є мізерним, суддя вважає за можливе звільнити її від адміністративної відповідальності за малозначністю вчиненого правопорушення і обмежитись щодо неї усним зауваженням

– йдеться у постанові суду

Головуючий у цій справі суддя Петро Бойчук постановив провадження закрити.

Згідно з даними аналітичної системи «YouControl», ТОВ «Укрдорс» розташоване у селищі Люблинець Ковельського району і має білоруське «коріння». Основний вид діяльності: виробництво фанери, дерев’яних плит і панелей, шпону. Станом на 1 вересня 2023 року, власниками значаться кияни Турцевич Ігор Євгенович (частка 45%), Сідорович Валерій Олександрович (22,50%), Сідорович Галина Василівна (22,50%), мешканець Гродненської області республіки білорусь Путирський Володимир Йосипович (4%), мешканець села Воля-Ковельська Шевчук Олег Володимирович (0,34%) та нині покійний Шлюєв Юрій Миколайович (5,66%). 

До речі, днями у Ковельському суді розглядалися дві аналогічні справи: директор ТОВ «Металдорс» Дмитро Новосад та директор ТОВ «НЗК» Василь Андрусик також порушили вимоги законодавства про працю.

Працівникам ТОВ «Металдорс» заробітна плата за жовтень-грудень 2022 року та за січень-травень 2023 року станом на 05.07.2023 року не виплачена і заборгованість становить 334,0 тис. грн, в тому числі борги перед звільненими працівниками – 210,7 тис. грн. Засновниками та бенефіціарами фірми є все ті Валерій Сідорович та Ігор Турцевич. Як повідомляли ЗМІ, вони обидва – громадяни республіки білорусь, хоча вказане місце їх реєстрації – м. Київ.

Дмитро Новосад провину у вчиненні адміністративного правопорушення не заперечував. Суддя Сергій Панасюк застосував до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі – 510 гривень.

Скільки саме коштів заборгували робітникам ТОВ «НЗК» – в судовій постанові не вказується. Відомо лише, що директор свою вину визнав, а суддя Андрій Чалий оштрафував його на 510 гривень.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (11)
  1. Чому до сих пір підприємства не конфісковані у білорусів???
    Бездіяльність правоохоронців у даному питанні – це державна зрада, робота на ворога.

  2. Білоруси не платять нашим працівникам зарплату, бо гроші йдуть в росію, на війну проти України. За це штрафують аж на 510 гривень, що є заоохоченням до продовження порушень трудового законодавства і вчинення злочину проти України. А судді судді отримують від держави великі зарплати…

    1. Гірка правда не в тому. Ті білоруси втекли від репресій “бацьки” і проживають в Україні дуууже давно. Створили на ковельщині дуже солідну фірму “Двері Білорусі” де в свій час робітники мали гарні зарплати. Інвестували в виробництво декілька мільйонів доларів. Ковід..агресія РФ в 14му, повномасштабний напад сильно підкосили їм бізнес. Тепер є те що є.

      1. Ти так дзвінко співаєш, точно в ноти з кремлівської методички попадаєш

  3. Піздьош шо білоруси втікли від бульбофюрера. Їхній родич в бульболяндії міністр , і напевно він є неофіційно кінцевим власником

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X