Звільнили суддю з Ковельського району, який десятки років розглядав митні справи

19.09.2023 о 09:55 · 2 хв читання

Степан Чишій, який понад 30 років працював суддею Любомльського районного суду, пішов у відставку. Також він отримав право на довічну державну виплату, яка, зважаючи на його стотисячну зарплату під час війни, буде чималою.

Про це йдеться у рішенні Вищої ради правосуддя та на сайті суду, – повідомляє Центр журналістських розслідувань «Сила правди».

Постанову про звільнення Степана Чишія прийняли у кінці серпня цього року.

Згідно законодавства України, піти у відставку та отримати так звану пожиттєву субсидію можуть лише ті служителі Феміди, які пропрацювали на посаді судді не менше 20 років, не мають серйозних скарг і не брали хабарів.

Загальний стаж Степана Чишіяпонад 35 років. Туди зарахували і 2,5 роки навчання, і майже три роки роботи в прокуратурі у 90-х. Суддею Любомльського районного суду його призначили ще у далекому 1996 році. Там він пропрацював 27 років, а певний період і взагалі був єдиним його суддею й фактично поєднував обов’язки голови суду, судді та слідчого судді.

Таким чином, через нього проходила більшість справ Волинської митниці. Наприклад, справи про незаконний перетин кордону, хабарництво, ввезення заборонених речовин, контрабанду тощо.

За підрахунками «Сили правди», у 2022 році служитель Феміди входив у ТОП-10 голів волинських судів з найвищими зарплатами. У журналістському рейтингу він посів шосту сходинку із виплатою у 111 тисяч на місяць. Очевидно, що і довічна виплата буде чималою, адже розраховується на основі розміру заробітної плати та стажу: від 50 до 90%.

Нагадаємо, раніше журналісти розповідала про те, скільки грошей волинські судді пожертвували на армію та як дехто із них намагався відсудити у держави недоплачену зарплату за час коронавірусної кризи.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (14)
  1. Дасть Бог незаконні гроші йому і його родині в пользу не підуть.І щоб він їх згадував часто,бо там без сліз не обійшлося

  2. Аля
    Скільки суддя пожертвував на збройні сили України, скільки допоміжна лікування???

  3. Назвіть мені хоч одного суддю, який пожертвував на армію. Як правило судді то є ненажерлеві хряки, яким все мало. Для прикладу, Ковельський Лесик. Багато років після Долара Лапіна працював головою суду. Закінчився термін перебування на посаді, судді на своїх зборах обрали іншу голову суду, яка пропрацювала головою яких декілька місяців, тут нові збори, і головою суду стає знову ненажерлевий Лесик.

  4. Якщо судді дати малу зарплату, то він братиме на лапу за кожну дрібну справу. А якщо велику, то буде брати тільки за дуже крупне. І цього люди в основному не бачитимуть і думатимуть, що суддя нормальний, судить по закону.

  5. Хабарним суддями встановили захмарні виплати, а реально справедливого правосуддя в Україні немає. В першу чергу потрібно гнати в шию Вищу раду правосуддя, яка служить дахом для корумпованих суддів. Навіть якщо звільняють суддю то з захмарними виплатами.

  6. Ця істота набралася за стільки років, памʼятаю його , ще по роботі у Любомльській прокуратурі, воно було ніким, але дуже хотіло вислужитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X