60 років тому з Ковеля до Львова курсував двоповерховий поїзд

19.09.2021 20:04
Фото: https://cfts.org.ua/

Сьогодні українська залізниця перебуває у плачевному стані. Чимало вагонів давно віджили своє і потребують якщо не заміни, то капітальної реконструкції.

Часто пасажири нарікають на відсутність комфорту та елементарних зручностей, у тому числі й на Волині. Тут досі згадують єдиний в Радянській Україні імпортний двоповерховий поїзд, що сполучав Ковель та Львів, – пише «Вісник+К».

Поїзд з’явився на коліях рівно шістдесят років тому – у 1961-му. Новинка одразу припала пасажирам до душі.

Вагони прибули із заводу «Аммендорф» тодішньої Німецької Демократичної Республіки й помітно відрізнялися від радянських. Дивували зручні місця для сидіння з м’якими спинками замість дерев’яних лав на першому поверсі та акуратні столики на двох на другому. Від них віяло неймовірним на той час затишком та комфортом. Тож в архівах збереглися фото і відео кіношників зі щасливим обличчями пасажирів.

Такий подарунок отримав Радянський Союз від німців не випадково – вагони надійшли як компенсація за завдані у Другій світовій війні збитки. Можливо, саме тому один поїзд й опинився на Волині, звідки починалася німецько-радянська війна у 1941-му. Він з’єднав Ковель та Львів. Тягнув його паровоз. По буднях чотири вагони везли пасажирів з міста у місто. А у вихідні потяг робив рейс околицями Львова, аби відвезти людей на відпочинок.

Та радував диво-поїзд людей недовго. Чомусь він не припав до душі керівництву радянських залізниць. За кілька років з’явилося розпорядження зняти вагони з колій! І опинилися вони на задвірках залізниці – гнити. Люди припускають: не сподобались такі поїзди партійцям, бо виявилися надто комфортними, порівняно зі стандартними «скотовозками».

Серед пасажирів був й волинянин Олександр Демчук. Він згадує:

Одного разу і мені, будучи малим, довелося проїхатись у такому двоповерховому вагоні. Коли потім розповідав про цей потяг, ніхто не вірив…

Фото: https://cfts.org.ua

Цікаво, що ще один такий поїзд певний час курсував на Уралі (Росія). А в місті Челябінськ досі в депо зберігається один розбитий та заіржавілий вагон з того німецького потяга-мрії.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.