Через скаженого кота на Ковельщині приспали двох собак

24.04.2021 13:03

Минулого тижня у селі Дубове біля Ковеля виявили скаженого кота. Вчора, 23 квітня, тут вакцинували майже усіх домашніх тварин від сказу.

Про це повідомляє «Суспільне».

В одному з домогосподарств власнику довелося усипити двох псів.

Вакцинацію тварин проводили безкоштовно, мали 500 доз. Обліковувала вакцинованих працівниця Лілія Горелікова. Ніхто з господарів тварин не відмовлявся від щеплення. Якщо господарів на час проведення вакцинації не було вдома, вони муситимуть самостійно щепити тварин у ветлікарні.

Впродовж дня три бригади в складі ветлікаря і супровідника обійшли майже півтори тисячі дворів, аби зробити домашнім тваринам села антирабічні щеплення

– каже завідувач протиепізоотичного відділу Ковельської районної ветлікарні Сергій Прожижко

Житель села Дубове Дмитро Калінчік, у двір якого 18 квітня забрела хвора тварина, отримав два уколи від цієї інфекційної хвороби, попереду – ще три. Хворого кота чоловік заніс у лабораторію, де ветлікарі поставили діагноз «сказ».

Інфікований кіт покусав двох собак. Тож вівчарок – восьмимісячну Джессі і семирічну Айру – довелося усипити. Зі слів Дмитра Калінчіка, таке рішення прийняв задля безпеки родини, у якій є маленькі діти. Клітки, де раніше мешкали домашні улюбленці сім’ї, нині порожні.

Профілактичні щеплення роблять тільки собакам і котам. Коли фіксують випадок сказу, щеплюють також усіх сприйнятливих тварин – велику та дрібну рогату худобу. Тваринам вколюють одну дозу – 1 мілілітр препарату. Востаннє сказ у селі Дубове Ковельського району виявляли у собаки в 2019 році.

За даними Волинського лабораторного центру, майже 1,5 тисячі волинян щорічно звертаються за медичною допомогою через напади тварин, третина з яких отримує профілактичне антирабічне лікування. Торік після нападів тварин за медичною допомогою звернулось понад 1 300 осіб, за неповних три місяці поточного року — понад 100 людей. До 50% випадків укусів людей пов’язані з домашніми тваринами (переважно собаками та котами).

Фото, відео: «Суспільне»

Поділитися:

Коментарі

  1. Ми живемо недалеко від двору, де сталася така прикрість. Чекали цілий день на вакцинування тварин. Так ніхто і не прийшов. Пройшлися по одній вулиці для реклами і все.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *