Чому перехрестя у Ковелі називають місцем «трьох святих»?

12.06.2022 о 13:49 · 2 хв читання

Народна назва перехрестя вулиць Брестської і Володимира Кияна – «трьох святих». Але звідки вона взялася? Мало хто знає з ковельчан, чому саме так називають це місце.

В останньому випуску газети «Вісті Ковельщини» редактор видання Микола Вельма розповів, чому у Ковелі перехрестя Брестської і Володимира Кияна (колишня Ватутіна) називають місцем «трьох святих».

За його словами, у 60-их роках в нашому місті почали закладати новий парк на вулиці Калініна (тепер – бульвар імені Лесі Українки).

Вхід туди прикрашала розкішна арка в стилі компартійного «барокко», на якій були розміщені так звані «Дошки пошани» (теперішньому поколінню це словосполучення невідоме), де до революційних свят – 1 травня і 7 листопада – вивішували портрети передовиків виробництва (залізничників, будівельників, доярок, свинарок і т. д.). Навпроти встановлювали трибуну, біля якої під час демонстрацій у згадані дні колонами проходили представники трудових колективів міста. Демонстрації, або паради, як їх називали, тривали досить довго – години півтори, а «приймали» їх керівники партійних і радянських структур, правоохоронних органів, керівники великих підприємств та інші.

Вхід колишній у міський парк відпочинку / Фото з архіву редакції «Вісті Ковельщини»

Згодом у парку встановили скульптуру (або монумент), на якому у повний зріст красувалися три постаті – двох чоловіків і жінки, які символізували непорушну дружбу народів світу (білої, чорної і жовтої рас). Коли в 1970-их роках парк стали реконструювати, скульптуру-монумент перенесли на перехрестя вулиць Брестської і тодішньої Ватутіна.

З легкої руки деяких ковельських жартівників це місце й нарекли іменем «трьох святих». Пізніше, якщо не помиляюсь, там встановили ще якусь наочну агітацію партійного змісту з портретами Маркса, Енгельса, Леніна. Знову – троє «святих»

– зазначає Микола Вельма
Монумент «трьох святих» (поки що у парку), звідки його згодом перевезуть на перехрестя вулиць Брестської і Ватутіна (нині Володимира Кияна) / Фото з архіву редакції «Вісті Ковельщини»
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (33)
  1. Як це давно було,як увісні.Приємно згадати колишнє наше минуле.
    Приємні,щирі,веселі були люди.

  2. Ти з нетерпінням чекаєш орків чи за рублі сереш кремлівськими наративами?

      1. Якщо ти згадуєш, як тобі добре було за кацапського комунофашизму, то в тебе явні симптоми склерозу спинного мозку. Бо не пам’ятаєш 15-річні черги за москвичами та жигулями, 20-річні – на право оренди квартири площею не більше 13,5 квадратних метри на людину, з якої тебе жеківці з партєйцами могли викинути в будь-який момент за порущення правил “соціалістичного існування”. І достоятися в таких чергах ти міг, якщо завзято лизав дупу парторгу. Ти забув, як тебе заставляли працювати за 7% від заробленого. Ти забув, як сидів під залізним занавісом, не міг носа висунути за кордон, подивитися, до чого Захід “дозагнивався”. І ще багато чого твій спинний мозок забув…
        І якщо тобі добре було за кацапського комунофашизму, то ти хочеш його повернути. Ти чекаєш орків-“асвабадітєлєй” України від українців.
        Або ж ганьбишся за кацапські рублі.

        1. Так, все це було,але люди були щирішими і дружніми. На біду відгукувались в одній хвилині. А пам’ятник прозвали випивохи,вони часто сиділи і розпивали алкоголь.

        2. Правда є,але чим завинили прості смертні щоб їх ганити,чому їхали в Афганістан не саботували,трендіти не кошика плести.чому на півдні наших хлопців вбивають а ті жирують на заході не боячись бандерівців.ось так було при совку,але справедливості було більше ніж зараз,коли нас за людей не рахують.горе ”хазяї” які викупили Ковель- сільмаш за крадені гроші,довели до знищення,людям не виплачують зароблене,бо всю свору ковельську підкупили.при совку такого не було бо боялися партії,а тепер повний безпредєл,хто що хоче те й робить.ціни не контролюють.

          1. Тебе з твоїм викривленим світоглядом зачекалась північна корея…

        3. Тебе,придура треба було здрочити на кропиву,і тобі подібних виродків,простим людям жилобися краще без вас гоміків😂😃🤣

      1. Ти вже несвоє ім’я стало писати з великої букви. Перший клас нарешті осилило?

      2. Ти вже несвоє ім’я стало писати з великої букви. Перший клас нарешті осилило?

      3. Ти вже несвоє ім’я стало писати з великої букви. Перший клас нарешті осилило?

      4. не бачите очевидного і згадуєте те, що вливали з екранів та радіо.

    1. При чому тут за рублі сериш, людей обікрали.за метрів сто чи меньше,від трьох святих,був літній кінотеатр я з хлопцями ходили.коли поверталися,то якраз проходив двоповерховий поїзд ”ковель- львів”.

    2. “Першому онаніму”
      Яке ж ти злобне, ненависне.
      А в ті часи, які ти не знаєш і які переписані , люди жили в дружбі, взаємодопомозі, мирі, взаємоповазі.

      1. А ти, нікчемне створіння, чекаєш повернення тих комунофашистських часів. Піди цвенькни про це нашим хлопцям, що на передовій ціною свого життя борються з твоїми “асвабадітєлями”.

  3. Ти вже несвоє ім’я стало писати з великої букви. Перший клас нарешті осилило?

    1. Твій нікнейм говорить про те, що ти дуже любиш смоктати. Добре, якщо тільки сигарети…

  4. Почали з Трьох Святих, продовжили поплювавши на пам’ять наших батьків, дідів та прадідів,а закінчили – ЯК ЗАВЖДИ (обігравши одне одного)!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X