Центр збору та надання допомоги у Ковелі працює як одна велика команда
Дитячий і дорослий одяг, засоби гігієни, продукти харчування, іграшки можуть отримати люди, яких війна змусила залишити свої оселі в центрах збору та надання допомоги.
В одному з них працює близько 10 волонтерів, їм також допомагають працівники ЦНАП, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вони приходять, аби підтримати постраждалих, забезпечити необхідним, навіть розрадити, коли психологічно важко, – повідомляє Ковельська міська рада.
Директорка закладу, де діє центр, депутатка міської ради Тетяна Середюк розповідає, що вони щодня обслуговують понад 130 сімей.
Ми працюємо, як одна велика команда. Засоби гігієни, їжу та одяг передають з-за кордону, а також приносять містяни. Для того, аби здійснювати контроль за розподілом допомоги, створили спеціальний реєстр. Одяг можна брати у необмеженій кількості. Продуктові набори формуються на кожну конкретну людину
– говорить вона
З перших днів війни волонтери працюють без вихідних.
Тут відчуваєш себе потрібним. Звісно, ми не можемо осягнути усього того жаху, який довелося побачити людям, які вимушено покинули свої домівки. Хочеться хоч чимось зарадити. Робимо все можливе, аби вони комфортно почувалися, мали усе необхідне
– каже волонтерка Юлія
У центр чимало ковельчан привели добрі серця та бажання допомогти. Жінки готують вдома пиріжки і приносять їх, аби випічкою порадувати хлопців на фронті.
Директорка Ковельського міського центру соціальних служб Інна Третяк, яка увесь свій вільний час присвячує волонтерству і для якої центр став другою домівкою, а його команда – сім’єю, про ковельських жінок на своїй сторінці у Фейсбуці написала:
Ірина Машенцова та її команда – ви супер козачки! Ваша шалена енергетика у кожному смаколику, якого ви поклали у коробку для наших відважних воїнів! Все це ми передали на передову! Нехай наші хлопці відчують тепло рідної домівки, любов ніжних материнських рук! Лише разом ми зможемо здолати ворога! Слава Богу за все! Слава Україні і Героям слава! Дякуємо
За час роботи центру збору та надання допомоги прийнято вантажі з Польщі, Німеччини, Італії, Бразилії, Швеції. Їх сортують та відправляють військовим, до місць гуманітарної катастрофи, а також передають біженцям.
Продуктів харчування, гігієнічних засобів, одягу тут ще більш ніж достатньо. Тож міська влада запрошує усіх вимушено переміщених осіб звертатися у центри надання допомоги. Для підтвердження статусу потрібно надати довідку про реєстрацію у відділі обліку, розподілу та приватизації житла виконкому міської ради.
Такі центри діють у Палаці учнівської молоді, Палаці культури імені Тараса Шевченка та комплексній дитячо-юнацькій спортивній школі імені Євгена Кондратовича.
Фото Ковельської міської ради
Ви звичайно молодці,але на мою думку,давайте будемо виставляти такі світлини та писати докладні повідомлення вже після перемоги, а то дуже часто саме в такі місця, де скупчення людей та гуманітарних вантажів, летять ворожі ракети. Нічого особистого, але навіщо цей “піар” в такий час. Ще напишіть куди везете,кому в по якій дорозі,ну справді не розумію…