Депутата-«лісопильщика» зацікавила діяльність державного лісового господарства

31.01.2021 в 09:00 · 4 хв читання
Павло Семенюк

Депутата Ковельської міської ради, голову постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин Павла Семенюка, який обраний від Аграрної партії, зацікавила діяльність державного підприємства «Ковельське лісове господарство» за 2020 рік.

До слова, він є директором та бенефіціарним власником приватного підприємства «Агропромтехцентр», основний вид економічної діяльності – це лісопильне та стругальне виробництво.

На пленарному засіданні четвертої сесії Ковельської міської ради Павло Семенюк озвучив звернення від керівників деревообробних підприємств з приводу «порушення законодавства» держлісгоспом. Щоправда, про очільників яких саме підприємств у ньому мова йшла – він не назвав.

Зачитуючи цей документ, Павло Семенюк жодним словом не обмовився щодо того, яким чином Ковельське державне лісове підприємство порушило Закон.

Натомість, використовуючи мандат, депутат зажадав надати йому внутрішню інформацію держлісгоспу – фактичного конкурента приватних фірм директора Семенюка&Ko з економічної діяльності. Зокрема, його цікавили об’єми заготовленої деревини із зазначеними породою та діаметром, використаної для власної переробки; витрати на заготівлю, транспортування, переробку; кількість виготовленої продукції та об’єми, які продані з аукціону. Окрім цього, Павло Семенюк забажав ще й вивідати, через які біржи, кому і за якою ціною була реалізована продукція; її середня ціна, сформована внаслідок аукціону тощо.

Зрозуміло, що Семенюк, набувши представницький мандат зовсім недавно, не в повній мірі опанував законодавство, яке регулює депутатську діяльність. Бо в іншому разі знав би, що звернутися із депутатським запитом до керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на відповідній території має право лише з питань, віднесених [увага!] до відання ради.

З огляду на те, що Ковельське державне лісове підприємство не підпорядковане і не підзвітне Ковельській міській раді, бо не перебуває у комунальній власності міської громади – відносини з ним будуються виключно на договірній і податковій основі, на засадах підконтрольності у межах повноважень, наданих органам місцевого самоврядування Законом. І лише з питань, віднесених до відання органів місцевого самоврядування, на їх вимогу підприємства, установи та організації, що не перебувають у комунальній власності, надають відповідну інформацію.

Оскільки до відання представницьких чи виконавчих органів місцевого самоврядування питання внутрішньо-господарської діяльності як державних, так і приватних суб’єктів господарювання, зокрема в сфері ціноутворення, сортаменту, обсягів закупівель та збуту товарів та послуг, збору оперативної та поточної виробничої інформації не належать, то відповідь на подібний «директорсько-депутатський» інтерес державне підприємство «Ковельське лісове господарство» може надати лише з власної доброї волі. Або ж аргументовано відмовити.

Після того, як депутат ради монотонно, інколи навіть ковтаючи слова, закінчив озвучувати свій запит, головуючий на сесії мер Ковеля Ігор Чайка поставив його на голосування. Рада одноголосно підтримала цей запит.

Підтримуючи запит депутата Павла Семенюка і керівників деревообробних підприємств, яких об’єднує комерційний інтерес в сфері високоприбуткового бізнесу, чи зважив депутатський корпус на потенційний конфлікт інтересів, в тому числі приватний, автора запиту під час здійснення представницьких повноважень (його оголошення і внесення на розгляд міської ради та особистого голосування) та впливу (навіть можливого) цього приватного інтересу на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, вчинення чи невчинення дій під час реалізації таких повноважень в контексті Закону України «Про запобігання корупції»?

Чи не є така активність «групи товаришів», які в результаті останніх виборів «отримали» кількох голів ключових комісій Ковельської міської ради, блискавичною реакцією на викриту розслідувачами «одну зі схем, яку організували лідери ринку виробництва і експорту піддонів за кордон, позиціонуючи себе борцями за чесний і прозорий ринок деревопереробки!»?

Публікація за темою: «Темні» схеми деревопереробних фірм приносять мільйони

Загалом же, склалося враження, що Павло Семенюк в ході пленарного засідання виступав у ролі такого собі «рупора», рефлективно озвучуючи написані кимось настанови.

Дійшло до того, що лідерка фракції політичної партії Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», депутатка двох останніх скликань Віра Федосюк звернулася до Павла Семенюка, як до голови постійної депутатської комісії з питань регулювання земельних відносин, аби він пояснив: чого при формуванні питань порядку денного сесії він пропонує деякі з них зняти з розгляду ради.

Дуже сложно! Легше тоді просити, може, Вадима Григоровича. Через то, шо, всьо-таки, ну…

– почав «вичавлювати» із себе Семенюк, згадавши начальника відділу земельних ресурсів виконкому Вадима Логвінова

Так знімає ж земельна комісія, а не Вадим Григорович! То поясніть, чому ви такі рішення прийняли?!

– продовжувала допитувати збентеженого голову комісії екс-секретарка міської ради

Іванівна, це для мене – сложно! Ми розглядали і просимо «рекомендувати сесії зняти дане питання»… І я хотів би, щоб був би ще тута Логвінов Вадим Григорович, щоби він міг краще пояснити

– й надалі твердив своє обранець громади, який волею політичних домовленостей опинився на чолі чи не найбільш «хлібної» комісії міськради

Поділитися

Більше про

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X