«Дорога до миру»: у Ковельському районі відбулася міжнародна меморіальна акція
Ініціатива такого вшанування належить Волинському осередку ГО «Форум українських журналістів» і Люблінському управлінню Добровольчих загонів праці. Нині ж організатором виступає Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку.
Про це повідомляє пресслужба Волинської обласної ради.
85 років тому, 28 вересня 1939-го, вірні присязі військовослужбовці Корпусу охорони пограниччя та Війська польського прийняли нерівний бій з окупаційними військами Червоної армії. Тоді загинула велика кількість польських солдатів та офіцерів. Декотрих із них місцеві жителі і поховали на сільському кладовищі.
Удев’яте в селі Мельники Шацької громади на меморіалі на честь загиблих польських прикордонників, а також жертв совєтських розстрілів на традиційну акцію пам’яті зібралися амбасадори Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку, представники обласної, районної та місцевої влади, прикордонники обох країн, студенти-полоністи та викладачі Волинського національного університету імені Лесі Українки, польська молодь, учні та педагоги місцевої гімназії, мешканці Мельників та навколишніх сіл.
За упокій вбитих більшовиками польських військовослужбовців провели спільну молитву римо-католицькі та православні панотці. Учасник жалобного мітингу запалили лампадки та поклали квіти до пам’ятників загиблим польським воїнам, а також полеглим у війні з росією українським захисникам.
Польські воїни загинули не даремно, бо сьогодні існує вільна, сильна, процвітаюча Польща. І це їхня заслуга також. А ще заповіт нащадкам: не здавайтеся, і ворога буде подолано. Сьогодні тут ми також складаємо шану і українським захисникам, які полягли від рук того ж ворога, тієї самої орди, яка живиться чужими територіями і кров’ю. Ми не знаємо, коли закінчиться ця дикість і ця війна. Але якщо ми будемо сильними, будемо єдиними, станемо плечем до плеча українці і поляки, ніхто не посміє посягнути на нашу свободу
– висловив упевненість заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт
Меморіальні заходи за традицією продовжив «Біг миру», під час якого усі охочі подолали дистанцію символічної довжини у 1939 метрів. На завершення учасники акції висадили дерева пам’яті у парку Дружби села Мельники, і відзначили найменших та найактивніших учасників забігу.
Фото пресслужби Волинської обласної ради
Коментарі