Заступники мера Ковеля проїхалися у візках: перевірили місто на доступність

20.08.2021 12:55

Ковель має бути доступним містом для всіх.

У рамках засідання комітету доступності перший заступник міського голови Тарас Яковлев проїхав по місту в інвалідному візку, – повідомляє Ковельська міськрада.

Він особисто перевірив, наскільки на сьогодні Ковель облаштований для людей з особливими потребами. Посадовець спробував переїхати пішохідним переходом через дорогу, піднятись і спуститись пандусом.

Тарас Яковлев каже, що тепер на власному досвіді переконався, як непросто людині пересуватись на візку. Навіть коли з’їзд з тротуару на «зебру» на кілька сантиметрів вищий, то одразу це ускладнює задачу і може призвести до травматизму, пандуси теж не всі пристосовані і часто ними візочники не можуть скористатись.

Ковельчани, яким у такий спосіб доводиться постійно долати шлях, звернули увагу посадовців на те, що у більшість магазинів вони не можуть потрапити. У чому пересвідчився і перший заступник мера.

Також місця для паркування, визначені для транспорту людей з особливими потребами, бувають зайняті. Така проблема – біля магазину «АТБ», що на вулиці Незалежності, Привокзальній площі та поряд з Брестським ринком.

Заступниця міського голови Наталія Маленицька теж сіла у візок і переконалася, що перепон на дорозі для людей, які не можуть встати і піти, є ще багато.

Загалом маршрут пролягав від будинку міської ради до центральної бібліотеки. Тарас Яковлев каже, що у цьому році він стане комфортнішим. Адже від «АТБ» і до вулиці 1-го Грудня буде замінено бруківку на тротуарі і там неодмінно всі з’їзди відповідатимуть нормам. Також низку недоліків мають усунути у приміщенні стоматполіклініки, аби вона стала доступнішою. 

Тарас Яковлев доручив головній архітекторці міста Людмилі Мурай попрацювати з адміністраціями магазинів, аптек, аби там зробили зручні в’їзди, встановили кнопки виклику.

Він розповів, що розпочинаються реконструкції прибудинкових територій, де подбають про належні умови для людей з вадами здоров’я. 

Було прийняте рішення згодом випробувати ще кілька маршрутів вулицями міста та працювати над тим, аби Ковель ставав доступним містом для всіх.

Фото Ковельської міської ради

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.