Заступники мера Ковеля проїхалися у візках: перевірили місто на доступність

20.08.2021 о 12:55 · 2 хв читання

Ковель має бути доступним містом для всіх.

У рамках засідання комітету доступності перший заступник міського голови Тарас Яковлев проїхав по місту в інвалідному візку, – повідомляє Ковельська міськрада.

Він особисто перевірив, наскільки на сьогодні Ковель облаштований для людей з особливими потребами. Посадовець спробував переїхати пішохідним переходом через дорогу, піднятись і спуститись пандусом.

Тарас Яковлев каже, що тепер на власному досвіді переконався, як непросто людині пересуватись на візку. Навіть коли з’їзд з тротуару на «зебру» на кілька сантиметрів вищий, то одразу це ускладнює задачу і може призвести до травматизму, пандуси теж не всі пристосовані і часто ними візочники не можуть скористатись.

Ковельчани, яким у такий спосіб доводиться постійно долати шлях, звернули увагу посадовців на те, що у більшість магазинів вони не можуть потрапити. У чому пересвідчився і перший заступник мера.

Також місця для паркування, визначені для транспорту людей з особливими потребами, бувають зайняті. Така проблема – біля магазину «АТБ», що на вулиці Незалежності, Привокзальній площі та поряд з Брестським ринком.

Заступниця міського голови Наталія Маленицька теж сіла у візок і переконалася, що перепон на дорозі для людей, які не можуть встати і піти, є ще багато.

Загалом маршрут пролягав від будинку міської ради до центральної бібліотеки. Тарас Яковлев каже, що у цьому році він стане комфортнішим. Адже від «АТБ» і до вулиці 1-го Грудня буде замінено бруківку на тротуарі і там неодмінно всі з’їзди відповідатимуть нормам. Також низку недоліків мають усунути у приміщенні стоматполіклініки, аби вона стала доступнішою.

Тарас Яковлев доручив головній архітекторці міста Людмилі Мурай попрацювати з адміністраціями магазинів, аптек, аби там зробили зручні в’їзди, встановили кнопки виклику.

Він розповів, що розпочинаються реконструкції прибудинкових територій, де подбають про належні умови для людей з вадами здоров’я.

Було прийняте рішення згодом випробувати ще кілька маршрутів вулицями міста та працювати над тим, аби Ковель ставав доступним містом для всіх.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X