Директор фірми не заплатив понад 20 мільйонів гривень податку, на нього відкрили кримінал, а потім закрили

14.09.2023 о 17:54 · 3 хв читання

Директора ковельського ТОВ «Волиньдорресурс», лучанина Сергія Григоренка правоохоронці обвинуватили в ухиленні від сплати податку в особливо великому розмірі.

Про це йдеться в ухвалі Ковельського міськрайонного суду від 8 вересня.

Колишній радник та заступник міського голови Луцька, ексголова Луцької міської партійної організації ВО «Батьківщина» та депутат від цєї політичної сили Сергій Григоренко у квітні 2021 року очолив ТОВ «Волиньдорресурс», яке нині зареєстроване у Ковелі на вулиці Володимирській, 158.

Перебуваючи на посаді директора та головного бухгалтера підприємства в одній особі, що дозволено статутом та посадовою інструкцією, він в березні 2022 року умисно ухилився від сплати податку, що призвело до фактичного ненадходження в бюджет коштів на загальну суму 20 мільйонів 341 тис. 218 гривень, яка більше, ніж в сім тисяч разів перевищує встановлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян і є особливо великим розміром.

Вказане суспільно небезпечне діяння директора та головного бухгалтера ТОВ «Волиньдорресурс» в одній особі Григоренка Сергія Анатолійовича тривали до 04.08.2023, оскільки у вказаний день, знаходячись за місцем роботи: Волинська область, м. Ковель, вул. Володимирська, 158, та дізнавшись 31.07.2023 про наявність кримінального провадження № 72023020000000041 від 14.06.2023 за фактом умисного ухилення від сплати податків ТОВ «Волиньдорресурс» (отримав повістку про виклик), склав податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 2021 рік (річна) ТОВ «Волиньдорресурс»… задекларував до сплати податок на прибуток підприємства в сумі 20 341 218,0 гривень.

Вищезазначені дії Григоренка Сергія Анатолійовича призвели до того, що ТОВ «Волиньдорресурс» до 01 березня 2022 року не задекларовано та у подальшому не сплачено до державного бюджету податок на прибуток підприємства, чим державі завдано збитки в сумі 20 341 218,0 гривень.

Таким чином, своїми умисними діями, які виразилися в умисному ухиленні від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчиненими службовою особою підприємства, незалежно від форм власності, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, Григоренко Сергій Анатолійович вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 212 КК України

– говориться в судовій ухвалі

У судовому засіданні, яке відбулося 8 вересня 2023 року, прокурор заявив клопотання з проханням закрити провадження та звільнення Сергія Григоренка від кримінальної відповідальності на підставі ч. 4 ст. 212 КК України. Мова йде, якщо правопорушник повністю відшкодує державі завдані збитки, тобто поверне кошти у бюджет.

Обвинувачений та його захисник клопотання підтримали.

Суд встановив, що до притягнення до кримінальної відповідальності Григоренком сплачені податки, збори (обов’язкові платежі), а також відшкодовано шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фінансові санкції, пеня). Щоправда, яку саме загальну суму коштів він сплатив – суд не вказує.

Суддя Сергій Панасюк ухвалив звільнити Сергія Григоренка від кримінальної відповідальності, а провадження щодо нього – закрити.

Лучанин Сергій Григоренко (крайній зліва), мер Ігор Чайка та його перший заступник, лучанин Тарас Яковлев оглядають у Ковелі реконструкцію відрізка вулиці Відродження, 28 липня 2023 року / Фото Ковельської міської ради 

Сторінка лучанина Тараса Яковлева у Фейсбуці рябить від його спільних фото з лучанином Сергієм Григоренком. Вони спільно проводять час в горах, на річці, на велосипедах, на політичних зібраннях… То чи випадково, коли Яковлев опинився в кріслі першого заступника ковельського міського голови, саме Григоренку посміхнулася доля освоювати мільйони на ковельських вулицях?


Оновлено 14.09.2023 о 19:30 – додано інформацію про зв’язки Тараса Яковлева та Сергія Григоренка.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (6)
  1. Все відбувається з відома мера та його заступника Яши, Рука- руку миє. Банда.

  2. Цікаво а якщо не друг Чайки Яковлева то за 1 грн суддя Панасюк СК років впаяє

  3. Треба вже збирати народних месників,або таких як Довбуш

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X