Директор «Волиньгаз Збуту» Микола Тищук розповів, що буде з ціною на газ

12.09.2021 14:25
Микола Тищук / Фото: Бізнес.Район

В останні місяці спостерігається стрімке зростання цін на газ на європейських хабах та українських ринках.

На початку вересня кубометр газу на Українській енергетичній біржі коштував 20,8 гривні – це найвища ціна з 2015 року. Про це пише Бізнес.Район з посиланням на пресслужбу АТ «Волиньгаз».

Директор ТОВ «Волиньгаз Збут» Микола Тищук розповів, що впливає на газові котирування, чи відчують цінові коливання побутові споживачі газу.

– Миколо Михайловичу, ціна на блакитне паливо практично щодня б’є рекорди. За рік газ в Європі подорожчав втричі. В чому причина стрімкого зростання вартості ресурсу та як це відзначиться на українському ринку?

– Основна причина росту цін на природний газ в Україні – зростання котирувань на європейських хабах під впливом ряду причин. Зниження транзиту російського газу через Україну, припинення відвантажень з LNG терміналів США у зв’язку з небезпекою від урагану Ida біля південного узбережжя Північної Америки – ці та інші фактори формують дефіцит газу, що, своєю чергою, впливає на ціну. Оскільки Україна імпортує з Європи близько третини споживаного газу, то й ціна формується відповідно до ситуації на європейському ринку.

– Чи є якісь прогнози щодо ціни на зимовий період, коли споживання ресурсу найбільше?

– Спрогнозувати, якою буде вартість ресурсу в опалювальний сезон на ринку практично неможливо. Хоча експерти вже говорять, що європейський ринок очікує збереження високих цін на газ до весни наступного року.

– Побутові клієнти «Волиньгаз Збуту» не відчують на собі цінових коливань на газ?

– Так, відповідно до Постанови НКРЕКП № 572 від 07.04.2021 р., постачальники зафіксували ціни на газ у річних тарифах для побутових споживачів. Клієнти ТОВ «Волиньгаз Збут» до 30 квітня 2022 року сплачуватимуть 7.99 гривень за кубометр газу. Це, до речі, одна з найнижчих цін в Україні.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. заради амбіцій жидо-бандеро масонів в україні спалено майже всі лісові ресурси. а потім кажемо- чому у нас пропадають родючі землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.