Екологи виявили у Ковелі перевищення забруднення стічних вод

31.05.2021 12:53

Після лабораторних досліджень екологи виявили забруднення у стічних водах трьох комунальних підприємств Волині: «Ківерціводоканал», «Ковельводоканал» та Цуманське ВУЖКГ, – розповіла Суспільному речниця державної екологічної інспекції області Анна Тумік.

У Ківерцях екологи брали для аналізу стічні води з річок Прудник та Путилівка, у Ковелі – із Турії, у Цумані – також з Путилівки. Спеціалісти виявили перевищення азоту амонійного, нітритів, хімічного споживання кисню та біологічного споживання кисню.

Головам Ковельської, Ківерцівської, Цуманської територіальних громад варто звернути увагу на стан очисних споруд та модернізувати їх.

Від великої кількості забруднюючих речовин вода може цвісти, у ній розмножуватимуться синьо-зелені водорослі. Це може призвести до загибелі риби та інших мешканців водойм.

За перевищення забруднення поверхневих вод передбачена адміністративна відповідальність. Анна Тумік каже, що за такі дії керівникам комунальних підприємств можуть бути нараховані збитки за шкоду довкіллю. Поки вирішується питання приписів на керівників та встановлюється масштаб завданої шкоди довкіллю.

Крім того, екологічна інспекція буде розглядати питання щодо анулювання дозволів на спецводокористування.

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.