Фермер 20 років не має права продавати на насіння картоплю, – РДА

24.10.2021 о 12:24 · 2 хв читання
Фото: ТСН

Фермер із села Жиричі Ковельського району Анатолій Михайлевський вирішив продати свою картоплю за кордон, у сусідню Білорусь. Аби отримати документи для реалізації, потрібно було зробити певні аналізи. Результати шокували: з’ясувалося, що все вирощене уражене раком і підлягає знищенню.

Про те, що на волинських овочах виявили цю небезпечну хворобу, повідомило Головне управління Держпродспоживслужби у Волинській області. У зв’язку з цим на зараженому полі (площа 1 га), де росла картопля, запроваджується карантинний режим, – пише «Вісник+К».

На протязі двадцяти років він не має права продавати на насіння картоплю, висівати. І, відповідно, на найближчих територіях люди теж мають поміняти картоплю свою на сорти більш стійкі до цих хвороб

– сказала голова Ковельської РДА Ольга Черен у сюжеті ТСН

Пан Анатолій, який потрапив у таку ситуацію зі своїм врожаєм, каже, що діагноз овочів його не бентежить. Картопля вродила, більшість її з вигляду нічим не відрізняється від здорової, тож і він, і вся його родина їстиме. Звідки взялася хвороба, не знає. А поле, яке опинилося під карантином, вже засіяв ріпаком. На жаль, про бізнес на бульбі уже і не мріє.

Рак картоплі – лише рослинне захворювання, яке має грибкове походження, пояснили у Волинській держпродспоживслужбі. Найхарактернішою ознакою є утворення наростів з горбистою поверхнею, які нагадують цвітну капусту – на кореневій шийці, бульбах. Рак може розвиватися на картоплі у сховищах під час зберігання, якщо врожай виростили на зараженій земельній ділянці (полі). Збудник хвороби зберігається у ґрунті у стані спокою до 40 і більше років. Саме тому на заражених полях вводять карантин: садити там картоплю вже категорично заборонено. Вживати її людям та годувати нею худобу – теж.

Так сталося, що на Волині цю хворобу виявили вперше. А є області, які стикнулися з цим раніше. У 2018 році, наприклад, невеличкі вогнища раку картоплі фіксували у Вінницькій, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях. Загалом же це захворювання – давно відомий вид хвороби сільськогосподарських культур. Про неї знали ще наприкінці ХІХ століття у більшості країн світу. Проте люди навчилися «воювати»: селекціонери вивели ракостійкі сорти, а фітоспеціалісти зрозуміли, що рак особливо вражає картоплю на тих полях чи ділянках, де вона висаджується з року в рік, не дотримуючись сівозмін. Тож сучасні спалахи хвороби – це таки рідкість.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X