Фольклорний гурт «Намисто» з Ковеля виступив на підтримку України у Польщі

03.05.2022 09:48

Нині наші сусіди реалізовують проєкт «Україна – красива, смачна, здорова». Ця благодійна ініціатива подорожує країною наших сусідів. Вона покликана не лише фінансово підтримати українців, але й психологічно, допомогти їм адаптуватись у новій країні, заповнити свій життєвий простір цікавими справами.

Різноманітні заходи відбуваються у різних містах Польщі. Цими вихідними проєкт приймав Тарнув, що неподалік Кракова. Там організували українську гастромайовку. На центральній площі проходив ярмарок різноманітних смаколиків. Кошти за них і спрямовували на підтримку України, – повідомляє Ковельська міська рада.

А українського духу додавали кольори нашого національного прапора. Вони були присутні всюди: в декорі столів учасників, фотозоні, костюмах. Та й вулиця з жовто-блакитними парасолями теж нагадувала про Україну.

Але найбільше гуртувала наша пісня, яка звучала зі сцени упродовж двох днів. Представники Ковеля, Івано-Франківська, Тернополя, Жашкова виступали у ці дні в Тарнуві.

Особливо виділялись ковельчани. І не лише своєю програмою, яку вони підготували, але й красивими стародавніми строями. До нашого гурту чимало підходило поляків та українців, яких прихистило це місто, щоб поспілкуватись та зробити фото на згадку.

А пісні у виконанні «Намиста» проймали до глибини душі. Коли співали Гімн України, «Червону калину» чи «Сторононьку рідну», то глядачі та артисти не стримували сліз.

Один з організаторів Бартек, який і запросив «Намисто» у Тарнув, сказав, що ковельський колектив — найкращий. Цей молодий хлопець лише два місяці вивчає українську мову, але досить гарно нею володіє, та й себе він уже вважає українцем. Зізнався нам, що дуже любить нашу країну, тому й займається заради неї благодійністю.

На його думку, виступи «Намиста», Андрія Мигулі, начальника управління культури, молоді, спорту та туризму та ще одного ковельчанина Костянтина Короля стали окрасою концерту.

Серед організаторів – Почесний Консул України в місті Тарнув Бартоломей Бабушка. Він теж підтримав колектив та українців, які у цей день прийшли на гастромайовку.

Будьмо з Україною. Допомагаймо Україні, і вона неодмінно переможе

– наголосив Почесний Консул

У свою чергу Андрій Мигуля подякував ініціаторам проєкту за можливість взяти у ньому участь.

У цей непростий час нам вдалось приїхати до вас. Це хороша нагода ще раз розповісти полякам про те, що відбувається в Україні, і сказати спасибі за вашу неймовірну підтримку, увагу і допомогу. Ми всі хочемо, аби війна якнайшвидше завершилась. Але наша дружба, спільні справи, проєкти без сумніву матимуть продовження

– сказав Андрій Мигуля перед глядачами

Увага місцевої преси і телебачення теж була прикута до наших артистів. Керівник «Намиста» Наталія Гончар одному із каналів підкреслила, що українська пісня — це той найцінніший духовний скарб, без якого неможливо уявити нашу країну. І гурт береже це надбання, переспівує, пропагує народну музику, фольклор. А сьогодні українська пісня зазвучала з новою силою, стала ще більш популярною. Вона єднає людей, додає їм впевненості, сили духу, підбадьорює.

А спілкувалась з ковельчанами українка Олена. Вона приїхала з Ірпеня і зараз працює на польському телебаченні. Розповідає, що дуже гарно приймають їх у Польщі, зокрема й Тарнуві. Там нині мешкає 4 тисячі українців, які через війну залишили свої домівки.

Втім, дівчина дуже чекає на Перемогу, коли уже Президент України Володимир Зеленський покличе усіх додому, бо страшенно скучила за Батьківщиною.

Тож як співає «Намисто», звертаючись до українців:

Збираймося родинонько із усього світу

Просім в Бога Україні щасливії літа!!!

Фото Ковельської міської ради та офіційного сайту міста Тарнув

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.