Газовики розкопали яму в центрі Ковеля і про неї «забули»

22.12.2020 16:49

Сьогодні, 22 грудня, на засіданні постійної депутатської комісії Ковельської міської ради з питань житлово-комунального господарства, екології та благоустрою міста її голова, депутат Вадим Ткачук («Свобода») повідомив, що до нього звернулися мешканці багатоповерхівки на вулиці Незалежності з претензіями стосовно фактів безгосподарності в місцях загального користування.

Виборці, а це, в основному, жінки дорікали обранцю громади глибокою ямою прямісінько посеред тротуару, яка впродовж майже пів року наражає на реальну небезпеку як дорослих пішоходів, так і дітей заявниць.

Для вирішення проблемного питання комісія підтримала ініціативу Вадима Ткачука зробити «виїзне засідання» на місці події.

Навколо кількаметрової ями разом з головою зібралися члени комісії Микола Печенюк («Сила і честь»), Роман Шворак («Слуга народу»), Сергій Скороход («За майбутнє»), заступник міського голови Віктор Жигаревич, начальник відділу комунального господарства виконавчого комітету Сергій Дудка.

Присутніх неабияк приголомшило, що в кількох сотнях метрів від «Білого» дому впродовж тривалого часу – з кінця літа – зіяє глибока вирва, на дні якої посеред пляшок та іншого сміття пролягають комунікації – труби, серед них – газопровід середнього тиску. Ця яма нічим не огороджена, а відкритий газопровід створює всі передумови не лише для випадкового пошкодження, але і ймовірного теракту.

До представників влади вийшов місцевий підприємець В’ячеслав Шава, який здійснює реконструкцію колишнього магазину «Квіти». Він був щиро здивований, побачивши таку представницьку делегацію з  міської ради.

Шановні, я вже втратив надію достукатися до волинських газовиків, щоб вони завершили розпочату роботу по під’єднанню реконструйованого об’єкта до газопроводу. Здійснюючи реконструкцію, я зробив усе належне, аби будівля і територія в центрі міста стали його окрасою, здійснив благоустрій. А тут таке неподобство! І «крайнього» не знайдеш – вони в Луцьку вже який місяць кивають один на одного…

– сказав В’ячеслав Шава

Підприємець також надав заступнику мера Віктору Жигаревичу та голові депутатської комісії Вадиму Ткачуку проєкт на підвідний газопровід та фінансові документи, згідно яких він оплатив близько сотні тисяч гривень АТ «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз», натомість вже півроку з моменту оплати не може дочекатися від виконавців завершення їх зобов’язань.

В’ячеслав Шава висловив сподівання, що силами нової владної команди все ж вдасться спонукати недобросовісних газовиків привести комунальну територію до ладу. Адже буквально за кілька днів розпочнуться різдвяні та новорічні свята і не факт, що хтось з перехожих не втрапить до відкритої ями.

Віктор Жигаревич був спантеличений подібними проявами безгосподарності. На його запитання Сергій Дудка «відрапортував», що в цьому випадку газовики не отримували в мерії жодних дозволів на виконання земляних робіт. Дудка жалівся, мовляв, останнім часом у Ковелі переважно іногородні приватні «копачі» взагалі ігнорують вимоги чинного законодавства щодо дозволів на цей вид робіт.

Депутатська комісія зважила на пропозицію Віктора Жигаревича, який пообіцяв звернутися до першого заступника міського голови Тараса Яковлева, щоб той вийшов безпосередньо на директора з капітального будівництва АТ «Оператор газорозподільної системи «Волиньгаз» Сергія Галянта, аби останній якнайшвидше організував ліквідацію такої резонансної недоробки.

Журналісти залишають за собою право проконтролювати цю проблемну історію. Далі буде…

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *