Голова міської ТВК поскаржилася у поліцію

17.09.2020 о 17:31 · 6 хв читання

Голова Ковельської міської територіальної виборчої комісії Олександра Кузьмич написала заяву у поліцію із проханням притягнути до кримінальної відповідальності секретаря комісії Олену Кальчук, а також секретаря Ковельської міської ради Віру Федосюк та представника відділу ведення Державного реєстру виборців Ковельської міської ради Віктора Пилипчука.

Як інформує Громадянська мережа ОПОРА, зокрема, у заяві йдеться, що наприкінці серпня після зустрічі із секретарем міськради Вірою Федосюк на її прохання Олександра Кузьмич надіслала проєкт розподілу на територіальні виборчі округи Ковельської міської громади. За кілька днів у відповідь на електронну пошту вона отримала варіант із розподілом на округи територіальної громади від секретаря міськради. Аналогічний варіант за кілька днів надіслав і представник відділу ведення ДРВ Віктор Пилипчук.

У день засідання комісії, 6 вересня, до ТВК з’явилися представники ВВ ДРВ, хоча про їх візит голову заздалегідь не повідомили та цього не було у порядку денному. Проте, Віктор Пилипчук представив варіант поділу територіальної громади на округи.

Також у заяві йдеться, що він «увів в оману членів комісії», оскільки нібито заявив, що саме презентований ним варіант прийме ЦВК, а інший розглядатися не буде. Зрештою, комісія і затвердила презентований представником Відділу ведення ДРВ розподіл.

Однак у заяві голова комісії зазначає, що відповідно до такого розподілу до Ковеля «приєднали» деякі села. Тож два округи складаються лише із дільниць у межах Ковеля, ще два – із частини міських та дільниць ближніх сіл. Таким чином, створили нерівні умови для кандидатів у депутати.

Окрім того, оскільки варіант, представлений працівником ВВ ДРВ, та той, який на електронну пошту надіслала Віра Федосюк, співпадають, голова комісії вважає, що мав місце тиск.

Є всі підстави вважати, що Федосюк В. І., користуючись службовим становищем шляхом адміністративного впливу змусила працівників Державного реєстру взяти участь в розподілі таким чином, щоб поділ округів відбувся за варіантом, який із якихось певних причин вигідний саме їй

– йдеться у заяві

Також голова комісії вважає, що мав місце обман з боку секретаря комісії, оскільки Олена Кальчук у підготовлених до засідання документах не зазначила запрошених осіб та навмисно не повідомила про плановану присутність працівників ВВ ДРВ. Тож голова комісії просить у правоохоронців притягнути секретаря міськради, секретаря міської ТВК та представника ВВ ДРВ до кримінальної відповідальності.

У коментарі ОПОРІ Олександра Кузьмич підтвердила, що вважає, що був тиск на комісію. Мовляв, варіанти Віри Федосюк та представника ДРВ однакові.

Секретар міської ради через Державний реєстр виборців вплинула на членів ТВК і зробила такий розподіл, який вигідний секретарю міської ради. Тому що вона знає, де які кандидати в неї мають бути. Я, наприклад, не знаю ніяких кандидатів ні від кого, я нарізала по своїх уявленнях, що всі округи мають бути із сільськими комісіями – кандидати у депутати мають тоді рівні можливості. А тут виходить, що два округи із селами, а два без сіл. В нас балотуються лише партійними списками, тобто жителі цих сіл не мають змоги надати своїх кандидатів, і вони голосуватимуть за ковельських кандидатів

– зауважила Олександра Кузьмич

У поліції Волині ОПОРІ підтвердили інформацію про надходження заяви від голови Ковельської міської ТВК. У ній загадано про те, що комісією утворено 4 округи та приєднано низку сіл до Ковеля, чим створено неоднакові умови для кандидатів у депутати

Начальник управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП Віталій Ковальчук проінформував:

Заява зареєстрована до Єдиного обліку Ковельського відділу поліції, проводиться перевірка, рішення поки не прийнято – збираються матеріали, опитуються учасники

За словами секретаря Ковельської міської ради Віри Федосюк, для неї інформація про заяву стала сюрпризом. Вона дійсно спілкувалася із головою і цікавилася, чи вже підготували розподіл по округах.

Потім я зустріла її, голова каже: вже нарізали. Я кажу дайте хоч глянути, щоб можна було прикидати, на тому все. Наскільки я знаю, комісія прийняла інший розподіл від того, який я їй відправляла на пошту. Там не сходяться і дільниці з моїм проектом, і не сходиться деяка кількість виборців, і по селах дільниці… Тобто той проект, який ВВ ДРВ подавав, чимось можливо схожий на мій, але це не мій – кажу, там дільниці навіть не сходяться. Те, що вона десь собі так вирішила – це її особисте бачення цієї ситуації

– повідомила Віра Федосюк

Вона певна, що пропонований нею і прийнятий проєкти відмінні. Заперечує також секретар вплив на представників ВВ ДРВ.

Яким чином я можу вчинити вплив? Вони підпорядковані виконавчій вдалі, я – законодавча. Я взагалі до відділів не маю ніякого впливу, то як я могла це зробити

– зауважила секретар Ковельської міської ради

Віктор Пилипчук також зазначив, що йому нічого не відомо про заяву до правоохоронців. Він зауважив, що не вводив в оману членів комісії щодо того, що ЦВК не розглядатиме інший проєкт.

Ні, такого не було. То ж було голосування – члени комісій голосували за проєкт, який був Кузьмич, і проєкт, про який я більше говорив. Вона мені на пошту прислала декілька проєктів, я їх дивився, які підходять згідно з 204-ю постановою. Я підібрав варіант найбільш підходящий, трішки зі своїм баченням, і я їм просто представив на комісії цей варіант. Вони самі голосували за різні – було як мінімум два варіанти… я не наполягав ні на чому і тим більше не говорив, що ЦВК прийме тільки мій варіант

– повідомив ОПОРІ Віктор Пилипчук

Водночас він повідомив, що на засідання комісії його запрошувала не голова, а інші члени комісії.

Зв’язатися телефоном із секретарем ТВК Оленою Кальчук не вдалося станом на 14 вересня.

Зауважимо, що під час засідання 6 вересня, коли Ковельська міська ТВК приймала рішення щодо затвердження меж виборчих округів, не обійшлося без словесних перепалок між членами ТВК, проте після винесення на голосування більшість підтримала проєкт секретаря, котрий був презентований працівником ВВ ДРВ. Натомість Олександра Кузьмич голосувала проти такого рішення.

За словами радниці з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Тетяни Юзвяк, належну оцінку діям учасників даного конфлікту нададуть уповноважені правоохоронні органи та зокрема встановлять, чи підтвердився факт втручання посадових чи службових осіб у роботу комісії чи ні.

Водночас нагадаємо, на засіданні виборчої комісії без спеціального дозволу чи запрошення можуть перебувати лише визначені у частині 8 статті 36 Виборчого кодексу України особи. Працівники відділів ведення Державного реєстру виборців і посадові особи органів місцевого самоврядування до вказаного переліку не включені. Тому всі інші особи, які не зазначені в переліку частини 8 статті 36 Кодексу можуть бути запрошені членами комісії на засідання, при цьому дозвіл на присутність цих осіб приймає комісія шляхом прийняття рішення, що і було зроблено в описаному випадку.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X