У Ковелі триває жорстка боротьба за результати виборів

28.10.2020 о 16:17 · 6 хв читання
Ігор Чайка та Олег Уніга

Кандидат на посаду Ковельського міського голови від «Слуги народу» Олег Уніга повідомив у Фейсбуці про те, що його команда підготувала 14 скарг про порушення виборчого процесу у Ковелі.

За його словами, вони будуть захищати голоси виборців, незалежно від того, за кого віддані, адже результат волевиявлення має бути об’єктивним та справедливим.

Олег Уніга запевняє, що хоче, аби вибори були чесними.

Я проти будь-яких порушень, тому не можу визнати попередні результати виборів, оскільки було багато фальсифікацій. Маю інформацію, що члени дільничних виборчих комісій вносили незрозумілі зміни до виборчої документації, ковельчани масово звертаються та повідомляють про факти підкупу виборців, також було підозріло багато пошкоджених бюлетенів на виборах міського голови Ковеля. На дільницях не завжди перевіряли паспорт у виборців і одні й ті самі люди по кілька разів приходили голосувати під різними прізвищами. По попередніх підрахунках, отримавши дані від більшої частини дільниць, я перемагав. Потім дільниці, які ще не передавали результати, перестали виходити на зв’язок. Ця тривала й дивна пауза вплинула на попередні неофіційні дані результатів виборів, за підсумками яких мій опонент каже, що переміг з малим відривом

– каже він

Фото зі сторінки Олега Уніги у Фейсбуці

Як стверджує Олег Уніга, він зможе визнати вибори, якщо вони будуть чесні та справедливі, і хоче, щоб переміг той кандидат, якого дійсно обрали ковельчани.

Учора, 27 жовтня, ввечері Олег Уніга написав у Фейсбуці, що голова міської територіальної виборчої комісії відмовила його команді у законному перерахунку голосів на тих дільницях, які вони зазначали у скаргах.

Більше того, викликала поліцію, щоб я пояснив те, чому надав «неправдиві дані». Цікаво, як визначаються «неправдиві дані», якщо немає навіть розгляду скарг?

Голова ТВК дочекалась, поки закінчиться термін подачі скарг і заявила нам, що вони не приймають наші заяви, навмисне затягнувши процес, щоб ми більше не встигли подати нові. Чому ви так боїтесь перерахунку, якщо запевняєте, що все «чесно», чи ви переживаєте, що ті дані, які ваші члени дільничних виборчих комісій переписували в парку на лавці, не зійдуться з реальними результатами?

– резонно запитує він

Фото зі сторінки Олега Уніги у Фейсбуці

Як каже Олег Уніга, інші члени ТВК взяли час на роздуми.

Тим часом інший кандидат на посаду міського голови від партії «За майбутнє» Ігор Чайка теж зробив звернення до виборців, у якому нагадав, що на виборах обіцяв, що не буде займатися кулуарними домовленостями і всі його дії будуть максимально прозорі та зрозумілі для ковельчан.

Фото зі сторінки Ігоря Чайки у Фейсбуці

Ігор Чайка у своєму дописі пише:

За останні кілька годин до мене прийшло більше сотні повідомлень з проханням прокоментувати заяву мого колеги по виборчих перегонах Олега Уніги щодо фальсифікацій на виборах. Я не фахівець з конспірології, тому буду говорити фактами:

1. На КОЖНІЙ виборчій дільниці були присутні члени комісій від різних партій (в тому числі від Слуги народу), спостерігачі від різних партій (в тому числі від Слуги народу) та представники нацполіції;

2. Станом на 11-00, 27 жовтня 2020 року до Територіальної виборчої комісії та 42 дільничних виборчих комісій НЕ БУЛО подано жодної скарги на порушення виборчого законодавства щодо будь-яких фальсифікацій;

3. Вибори в Ковельській ОТГ відбувалися на 42 виборчих дільницях. За результатами підрахунку голосів Олег Уніга переміг на 17 виборчих дільницях, а я переміг на 25 виборчих дільницях. Тобто інформація про те, що я переміг завдяки «одному селу» чи «9 дільницям» не відповідає дійсності. Бо 9 дільниць це не 25.

4. Щоб все було зрозуміло, за посиланням нижче публікую результати виборів по кожній виборчій дільниці Ковельської ОТГ. «Зеленим» виділені дільниці, де переміг Олег Уніга. Все має бути чесно та прозоро.

Але найбільшим скандалом є голосування на 3-му виборчому окрузі, коли у бюлетені з виборів депутатів міської ради було включено 11 кандидатів від політичної партії ВО «Батьківщина», тоді як ЦВК офіційно затвердила там лише 7 кандидатів.

За цим кричущим фактом правоохоронні органи просто зобов’язані відкрити кримінальне провадження та з’ясувати, хто в такий дуже грубий спосіб сфальсифікував списки кандидатів. Чи має до цього злочину причетність голова міської ТВК Олександра Кузьмич, яка представляє партію «За майбутнє»?

До речі, у ТВК є дві представниці від ВО «Батьківщина» – секретар комісії Олена Кальчук та член комісії Світлана Карпук. Цікаво, чи вони «в темі»?

Територіальна виборча комісія замовила друк, а дільничні виборчі комісії, у свою чергу, власними печатками посвідчили фейкові бюлетені.

Це є підставою для скасування місцевих виборів на чималій території округу № 3 Ковельської об’єднаної територіальної громади.

Кажуть, найкращий захист – це напад. Так і тут! Аби замовчати масштабну фальсифікацію на 3 виборчому окрузі, голова ТВК Олександра Кузьмич перейшла в «атаку» на Олега Унігу, звинувативши його самого в порушенні виборчого законодавства? Водночас, через підконтрольні волинським олігархам ЗМІ активно поширюється «інформація» про те, що Олегу Унізі та двом іншим свідкам «загрожуватиме кримінальна відповідальність за фальсифікацію документів групою осіб за попередньою змовою».

В світлі таких неоднозначних подій на Ковельщині досить дивною є мовчазна позиція як ковельського активу партії «Слуга народу» («перший номер» виборчого списку, діючий депутат міськради від «Самопомочі» Вадим Клімук), так і волинського обласного осередку цієї партії (голова організації, народний депутат України Валерій Стернійчук). Невже тим самим підтверджуються чутки від «злих язиків», що кулуарний консенсус прохідних партій у Ковелі все ж має місце навіть ціною «зливу» власного кандидата на посаду Ковельського міського голови Олега Уніги?

Вожді партій, які «проскочили» до депутатських мандатів, вочевидь, знайшли прагматичний «консенсус», аби не ворушити фейкові бюлетені на «третьому» окрузі? Вони раді, тому що в раді! А чи були вибори чесними, справедливими і, головне, законними їх, більш за все, не цікавить. Ось така «правда» реалізації передвиборчих обіцянок…

На Волині день виборів минув без суттєвих порушень, котрі могли б вплинути на результати волевиявлення громадян – спостерігачі ОПОРИ зафіксували окремі випадки порушень виборчого законодавства, котрі не носили масового характеру

повідомила під час пресконференції в режимі онлайн координаторка Громадянської мережі ОПОРА на Волині Катерина Шарпата.

Публікації за темою:

Поки, дивним чином, ані ця громадська організація, ані Національна поліція впритул не «бачать» оприлюднених в медіа масових та системних порушень в ході виборчого процесу, можливо, новопризначений в переддень місцевих виборів начальником Управління Служби безпеки України у Волинській області Микола Лисенко зверне увагу на ковельські терени, де точиться неабияка боротьба за результати виборів, котра може миттєво перерости у «бої без правил»?

Чи знайдеться «третя сила», здатна розрубати ковельський «вузол» виборчих перипетій? Чи все-таки затвердять результати скандального голосування на 3-му виборчому окрузі?

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (8)
  1. Потрібно, не зволікаючи, подавати заяву до суду! Це обурює! У Ковелі що, окрема держава, чи діють інші закони?! За таке повинна бути кримінальна відповідальність!

  2. Для чого ті дитячі розбірки? До свого хазяїна, бені, нехай обоє звернуться. Той їх розсудить по понятіях.

  3. З гузьом щось схоже було, судитись хотів, поки в корито грошенят не кинули! А на слідуючий термін пролізла гнида!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X