«Європейська Солідарність» у Ковелі заявила про тиск на своїх представників у ДВК

15.10.2020 17:23

У Ковелі виникла суперечка між політичною партією «Європейська Солідарність» і головою Ковельської територіальної виборчої комісії Олександрою Кузьмич.

Представники політсили зазначають, що відразу після формування дільничних виборчих комісій (ДВК) на членів ДВК, поданих «Європейською Солідарністю», почався чинитись психологічний тиск з боку поданих «За майбутнє» членів ТВК і ДВК, – пише видання «Район Ковель» з посиланням на кандидата в депутати до Волинської обласної ради Руслана Тимощука.

Мовляв робота в ДВК надзвичайно важка, потрібно буде вираховувати (на рівні ДВК, Карл!) якісь виборчі формули. Дійшло і до прогроз на адресу членів ДВК від «Європейської Солідарності», як у випадку з головою ДВК від «майбаху» Радченковою. Інша технологія. «Незручні» голови ДВК були змушені проводити свої перші засідання ДВК перед зачиненими дверима. Хоча згідно ст..206 ч. 2 п. 3 Виборчого Кодексу ТВК зобов’язана забезпечити роботу ДВК і надати для цього все необхідне – від приміщення і оргтехніки до паперу і ручок

– вказує Руслан Тимощук на своїй сторінці у Фейсбуці

Через такі підозрілі махінації, 13 жовтня Руслан Тимощук разом зі ще одним кандидатом від «ЄС» з Романом Шевчуком вирішили поспілкувались з головою Ковельської ТВК Олександрою Кузьмич. Пізніше до них доєднався Сергій Кошарук і жінка на яку робили тиск.

Однак, розмова не задалася. Олександра Кузьмич відмовилася з ними спілкуватися і покинула кабінет.

Зрештою, представники «ЄС» викликали поліцію. І те, що відбувалося потім транслювали у соцмережі Фейсбук.

1. Абсолютний правовий нігілізм голови ТВК. На думку Олександри Кузьміч проводити відеозйомку в приміщенні ТВК не можна. При цьому спочатку посилалось на міфічну норму неіснуючого закону, потім (цитую) – на «релігійні переконання». Врешті-решт Олександра Кузьміч від нас втікла, а потім зробила спробу відгородитись від спілкування нарядом поліції, який був викликаний нею через несанкціоновану зйомку і, нібито, «перешкоджання роботі комісії». Зайве говорити, що Олександра Кузьміч подана до складу ТВК партією «За майбутнє». 2. Упереджене ставлення і спроба спілкуватись в хамському стилі. Як пояснили ковельчани, Олександра Кузьміч є головою ТВК не вперше і така манера спілкування для неї норма. 3. Масочний режим для відвідувачів ТВК обов’язковий, а для голови ТВК – ні. Викликав наряд поліції. Порушення зафіксували. Побачимо чи закон один для всіх єдиний чи ні. Коли наряд поліції прибув, то маска відразу знайшлась і одягнулась

– скаржиться Руслан Тимощук

Політик додав, що вважає це частиною технології по «вибиванню» незручних членів ДВК і те, що голову Ковельської ТВК варто змінити.

Очевидно, що все це є частиною технології по «вибиванню» незручних членів ДВК, їх наступній заміні. А кого не змінять, тих треба психологічно зламати, щоб в день виборів і під час підрахунку голосів не заважали відпрацьовувати замовлення виборчого штабу однієї партії. Але все це легко читається і ми вже працюємо над вдосконаленням системи запобігання фальсифікаціям і порушенням під час виборів. Щодо основної теми посту, то, на мою думку, голову Ковельської ТВК варто змінити. Навіть сьогоднішня ситуація виявила її повну функціональну і психологічну неспроможність. А що ж буде ближче до дати підрахунку результатів виборів?

Видання звернулося за коментарем до Олександри Кузьмич. На думку жінки – сталося непорозуміння і виною стала недосвідченість членкині ДВК від «ЄС».

Секретар комісії неясно пояснила голові, чи вона буде працювати секретарем чи вона буде працювати у себе там, на постійній роботі. Вона мала підійти до мене і я мала з нею переговорити. Розказати, що вона одночасно на двох роботах не може працювати. Вона має, або у дільниці бути секретарем або там бути, в себе на роботі. А тоді в дільниці звільняють іншого члена комісії і той член працює, а вона залишається секретарем. І в день виборів – вона секретар. Підписує усі документи. І на засіданнях, як секретар, вона веде протокол засідання

– роз’яснила Олександра Кузьмич

Голова Ковельської ТВК переконана, що через недосвідченість жінки, з нею варто було обговорити обставини роботи.

Але вона вирішила прийти до нас з юристами із штаба. Хоча вже прийнявши присягу, вона стає членом комісії і вона є держслужбовцем. В нас є свій юрист в ТВК, є член комісії, який курує їхню діяльність. Є голова територіальної комісії, всі питання вирішуються в нас спокійно, нормально і все. Але вони вирішили зробити таким варіантом. Тиску ніякого не було. Просто людина перший раз, вона нічого не знає і з людиною треба було просто поговорити і вияснити ці всі обставини. Підказати, як їй спрацювати і що їй робити. В нас дуже багато роботи. А ми стільки часу витратили на те, щоб шоу зробити

– відповіла голова ТВК
Поділитися:

Коментарі

  1. Не дай Боже привести таке чудо у владу, кого кого, а малого Шевчука, як супер ледара по ЛавКовельНав я добре знаю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.