Громадська рада: заступник голови замість фронту возив контрабанду

18.08.2021 о 10:43 · 8 хв читання

Учора, 17 серпня, відбулися установчі збори зі створення громадської ради при Ковельському міському голові. Причому сам мер Ігор Чайка був відсутній, оскільки перебуває у відпустці.

Відкрив збори голова ініціативної групи, консультант мера, депутат міськради Ігор Пініс. Він представив у президії заступницю міського голови, лучанку Наталію Маленицьку та секретаря міськради Оксану Багнову. Головуючою зборів одноголосно обрали очільницю ГО «Волинські правозахисники» Галину Артюшенко, секретарем – керівницю Ковельської міськрайонної організації профспілки працівників державних установ Єву Савич.

Ігор Пініс повідомив, що у залі присутній Микола Печенюк – голова колишньої громадської ради. Мовляв, він може напутнє слово сказати. Хоча громраду при міському голові очолював редактор газети «Вісті Ковельщини» Микола Вельма, якого в залі чомусь не було, а Печенюк був головою громради при міській раді. Така ось нісенітниця з громрадами була за часів попереднього мера Олега Кіндера.

Наша каденція була, як кажуть, дуже войовнича. Громадська рада у нас теж якби була дружна, завжди кворум був. Але були й такі, які не хотіли ходити, не хотіли виконувати свій громадській обов’язок

– мовив Микола Печенюк

Він подякував Галині Артюшенко за те, що вона добросовісно виконувала обов’язки секретаря цієї громради.

У нас було двадцять протоколів, які ми рекомендували міському голові, владі, депутатам. І ці протоколи, дякуючи Артюшенко Галині… Але влада нас не хотіла слухати. Ну ця влада щось вроді слухає людей і робить. Надіюсь, що ви виберете нормальну громадську раду при міській раді. Ми будемо вас слухати – ваші напутствія

– проголосив Микола Печенюк

Галина Артюшенко, яка почала головувати на установчих зборах, закликала до конструктивної праці, а не до емоцій, які вже були, коли попередній міський голова Олег Кіндер не сприймав громадську раду при міській раді, не приходив на її засідання, які іноді через відсутність у мерії вільного приміщення доводилося проводити в районній державній адміністрації.

Коли Галина Артюшенко представила всіх 24-х претендентів до громради при меру міста, представниця від Червоного Хреста Людмила Стахорська хотіла поговорити на тему: «Чому я йду в громадську раду», і з приводу цього послухати кожного, але їй не дали виступити, мовляв і так все зрозуміло. Це обурило Стахорську. За її словами, ще не починали, а опозиція вже пішла у наступ, починаються «тьоркі», починають з’ясовувати відносити, починається «єрунда».

Громраду сформували в кількості 24-х осіб. На посаду голови запропонували Лілію Єгорову (представницю міської філії Союзу Українок) та Анатолія Остапчука (об’єднання ветеранів та волонтерів АТО/ООС). Депутат міської ради минулого скликання Володимир Косцьов’ят в порядку самовисування запропонував свою кандидатуру на голову.

Лілія Єгорова розповіла про філію Союзу Українок. Настав час задавати питання. Ігор Пініс почав хвалити Союз Українок і Єгорову. Головуюча змушена була перебивати його чотири рази, щоб він перейшов, нарешті, до запитання. Пініс спитався Єгорову, як вона має об’єднати представників різних організацій.

Громадське життя будь-якої громади воно є багатогранне і воно не з одного складника складається, а з… Ну, життя, як життя будь-якої громади, воно є. Це і матеріальне, це і переплетене духовне, це і вирішення питань сьогодення і напрацювання на майбутнє. Виховання підростаючого покоління не дає результат і не показує результат сьогоднішньої роботи, а це – напрацювання на багато років і навіть десятків років. Так що об’єднання всіх складників і напрямків діяльності громадської організації саме у відпрацюванні конструктиву, доброї волі і великого бажання кожного представника ради

– пояснила Лілія Єгорова
Лілія Єгорова

На запитання із зали, чи не побоїться вона в разі чого піти в опозицію до мера Ігоря Чайки, відповідь прозвучала категорична – ні.

Другий кандидат на голову Анатолій Остапчук розповів, що досвіду як такого в головуванні у нього немає, але головне, щоб серед членів не було «одобрямс».

Запитання до нього поставив Максим Якіменко (свого часу він був Володимир Коротинський та Максим Власенко), представник осередку ГО «Авто Сила в м. Ковель», який підтримував Єгорову: що конкретно Остапчук зробив для міста за останніх півроку?

Він захищав Україну! А ти на фронті був?!

– сказав хтось із присутніх до Якіменка

Остапчук розказав про діяльність організації АТОвців.

Третій кандидат на голову Володимир Косцьов’ят вийшов до трибуни із включеним мобільним телефоном і попередив, що збори транслює у прямому ефірі на Фейсбук. Хтось з членів громадської ради попросив виключити телефон, напевно, щоб глядачі не могли бачити в живу засідання, але Косцьов’ят продовжив зйомку та оголосив три короткі тези для голови громради: співпраця з міським головою, контроль і співвідповідальність. Він зазначив, що у залі є два священники і щоб всі зважали на свою поведінку.

Анатолій Остапчук зауважив, що Володимир Косцьов’ят не подав документи ініціативній групі щодо проведеної роботи благодійним фондом «Ізіда», який висунув його кандидатуру до громради. Мовляв, яка користь була від діяльності «Ізіди»?

Косцьов’ят відповів, що він виступає зараз від громади міста Ковеля, а якщо хтось має запитання, то може звернутися до громадян, і вони йому розкажуть.

Якась жінка наголосила, що Косцьов’ят не відповів на питання, і почула від нього пораду – звернутися до громади, яка їй скаже.

Я особисто вас прошу. Я вам дякую, що ви особисто не давали Кіндеру спуску, але давайте свої амбіції… Я вас прошу уберіть. Уберіть свою кандидатуру з голосування. Я вас особисто прошу

– закликав кандидата Максим Якіменко

На це Володимир Косцьов’ят відповів, що буде вдячний кожному, хто за нього проголосує і не проголосує.

Лілія Єгорова стала головою громради. Як повідомив голова лічильної комісії Андрій Неридько (Українське Товариство мисливців та рибалок), за неї віддали голоси 18 членів. Його хтось поправив – 17. За Анатолія Остапчука було 3 голоси, за Володимира Косцьов’ята – жодного.

Єгорова зайняла місце в президії, а Печенюк вручив їй букет квітів під оплески присутніх.

Артюшенко обмовилася, що потрібно ще обрати заступника міського голови і секретаря. Це викликало веселе пожвавлення у залі та в президії, де перебували Наталія Маленицька та Оксана Багнова.

Єгорова запропонувала на посаду свого заступника Якіменка, який її перед тим підтримував, а секретарем – Артюшенко. Стахорська запропонувала заступником Остапчука. Почалося обговорення кандидатур, яке ледь не закінчилося скандалом.

Чому я йду в громадську раду? Тому що така анархія, яка створилася при старій владі у Ковелі, далі терпіти не можливо. Не ремонтується нічого. Ні дороги, ні освітлення, ні водовідвід. Розікралася земля в незаконний спосіб, комунальна власність. Тому ми хочемо довести до відома голови, я не боюся до нього ходити сваритися за дороги, за комунальне, за все, що у нас робиться незаконно і неправильно. Там кажуть, нас – чотириста. У мене в підпорядкуванні по Волині – три тисячі чоловік, щоб ви розуміли. Якщо мені влада буде щось робити не так, як потрібно народу, то ми можемо бистренько цю міську раду перекрити

– заявив Максим Якіменко

Хтось із АТОвців назвав його «аля-Махно». Якіменко заперечив таке порівняння.

Конкурент на посаду Остапчук попросив Якіменка надати про себе коротку біографічну довідку.

Закінчив я сьому школу. Поступив у Харківський військовий університет. Закінчив чотири курси. Після цього життя получилося так, що прийшлося заробляти гроші. Я возив сигарети на Польщу, бо треба було кормити сім’ю. Я цього не цураюся… Краще возити сигарети, ніж йти красти чи вбивати. Далі – я підприємець, зараз займаюся імпортом…

– розповів Максим Якіменко

Його підтримав Микола Печенюк, який ще під час революції з трибуни сесії Ковельської міської ради розказував, як сам займався контрабандою до Польщі.

Присутній на засіданні депутат Ковельської міської ради, учасник бойових дій Володимир Шпіка сказав, що почув від Якіменка, ніби у Ковелі нема війни.

У Ковелі нема війни? Це ти розкажи матерям загиблих хлопців! Восьмий рік йде війна. Чотири роки ти відучився у військовому університеті. Чому ти не пішов на фронт? У тебе військова освіта! Це не те, що пацани у 18-19 років пішли на війну

– дорікнув Володимир Шпіка

Якіменко парирував тим, що попросив Шпіку говорити до нього українською мовою.

Ігор Пініс підтримав Максима Якіменка, а представник Ковельської Станиці Братства вояків УПА імені полковника Клима Савура Ігор Верчук висловив пропозицію обрати заступником чоловіка, який пройшов війну на Сході України.

Претендент на посаду заступника Анатолій Остапчук говорив, що має військову освіту, досвід військової служби та роботи в органах внутрішніх справ, працював 8 років у Ковельській районній державній адміністрації.

Заступником став Максим Якіменко. За нього проголосували 13 чоловік, за Анатолія Остапчука – 9.

Секретаря громадської ради при міському голові Галину Артюшенко обрали одноголосно.

Фото Ковельської міської ради

СПИСОК
членів Громадської ради при Ковельському міському голові

№ з/пНазва ІГСПредставник
1Парафія блаженного священномученика Василія ВеличковськогоДутка Іван Стефанович
2Осередок ГО «Авто Сила в м. Ковель»Якіменко Максим Павлович
3Асоціація правозахисників Волинської областіЗелених Валентина Іванівна
4Релігійна громада Благовіщення Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату м. КовеляМичко Василь Андрійович
5Ковельська міськрайонна організація ветеранів АфганістануСавосюк Микола Іванович
6Українське Товариство мисливців та рибалокНеридько Андрій Сергійович
7ГО «Підприємців та працівників приватного сектору м. Ковеля»Хилюк Ніна Іванівна
8ГО «Волинь плюс»Мовчан Володимир Віталійович
9Ковельське міськрайонне Товариство Червоного ХрестаСтахорська Людмила Севастьянівна
10Волинське обласне відділення Українського фонду культуриСарапін Володимир Іванович
11ГО «Храм надії»Орлова Надія Олександрівна
12ГО «Дитячий клуб туристів-рятувальників «Контур»Кислюк Тетяна Адамівна
13ГО ВГО «Комітет громадського спротиву»Карпук Світлана Миколаївна
14ВО ГО «Волинські патріоти»Виш Роман Григорович
15Ковельська міськрайонна організація профспілки працівників державних установСавич Єва Устимівна
16ГО «Ковельське об’єднання ветеранів та волонтерів АТО/ООС»Остапчук Анатолій Степанович
17ГО «Волинські правозахисники»Артюшенко Галина Олексіївна
18ГО «ЛАВ КОВЕЛЬ НАВ»Самойленко Сергій Анатолійович
19Ковельська Станиця Братства вояків УПА імені полковника Клима СавураВерчук Ігор Васильович
20Ковельська міська філія Союзу УкраїнокЄгорова Лілія Яківна
21Ковельське відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранівКрецул Василь Йосипович
22Ковельська міська рада ветеранів війни і праціБатраченко Марія Павлівна
23ГО «Майдан Гідності»Марчук Василь Сергійович
24Благодійний фонд «Ізіда»Косцьов’ят Володимир Кирилович
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)
  1. Цей хоть признався шо возив сігарєти. А Коля прапорщик(17гривень) торгував спіртом на базарі, всі його бачили, а признатися боїться, робить аід шо його там небуло

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X