У Ковелі вперше засідала Громадська рада за участю міського голови

06.09.2021 16:00

У Ковелі відбулось перше засідання Громадської ради при міському голові.

Нагадаємо, що її було сформовано на Установчих зборах. До її складу увійшли 24 представники інститутів громадянського суспільства. Керівником обрано Лілію Єгорову, голову Ковельської філії «Союзу Українок», заступником — Максима Якіменка (свого часу він був Володимир Коротинський та Максим Власенко), заступника голови осередку ГО «Авто Сила в м. Ковель», секретарем – Галину Артюшенко, керівницю ГО «Волинські правозахисники», – повідомляє Ковельська міська рада. 

Міський голова Ігор Чайка привітав усіх з початком роботи і висловив сподівання, що Громадська рада була успішним консультативно-дорадчим органом і допомагатиме владі приймати правильні рішення.

Сподіваюсь, що ви будете працювати ефективно. Хотілося б, щоб голос громадськості у Ковелі звучав на повну потужність 

– зауважив Ігор Чайка

У ході роботи узгодили текст Положення та Регламент Громадської ради. Також було сформовано постійні комісії на зразок, які працюють у міській раді, та обрано їх керівників: 

  • з питань дотримання прав людини, громадської діяльності та етики, законності і правопорядку, конфлікту інтересів очолив Сергій Самойленко, представник ГО «ЛАВ КОВЕЛЬ НАВ»;
  • з питань планування, бюджету і фінансів – Андрій Неридько, представник Українського Товариства мисливців та рибалок;
  • з питань житлово-комунального господарства, екології та благоустрою міста, комунального майна, промисловості, будівництва, транспорту, зв’язку, торговельного та побутового обслуговування населення – Василь Крецул, голова Ковельського відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів; 
  • з питань регулювання земельних відносин, містобудування, планування та розвитку територій об’єднаної громади, утворення та функціонування старостинських округів, сільського господарства, природокористування та використання надр – Василь Марчук, представник ГО «Майдан Гідності»;
  • з питань освіти, культури, охорони здоров’я, материнства і дитинства, соціального захисту населення, спорту і фізичної культури, в справах сім’ї і молоді та релігії – Володимир Сарапін, представник Волинського обласного відділення Українського фонду культури. 

На відміну від міської, у Громадській раді ще працюватиме ветеранська комісія. Її головою став Анатолій Остапчук, представник ГО «Ковельське об’єднання ветеранів та волонтерів АТО/ООС».

У ході обговорення вирішили, роботу комісій підсилити двома експертними групами:

  • з проведення антикорупційних експертиз проєктів рішень місцевих органів влади — керівник Володимир Косцьов’ят, голова благодійного фонду «Ізіда»; 
  • з проведення експертиз діяльності структурних підрозділів органів виконавчої влади та їх посадових осіб Ковельської територіальної громади. Її  очолила Людмила Стахорська, голова Ковельського міськрайонного Товариства Червоного Хреста.

Голова, заступник, секретар Громадської ради, а також голови комісій та експертних груп увійшли до Правління консультативно-дорадчого органу.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Коментарі

  1. Якщо міська рада має свої постійні депутатські комісії, утворені згідно із законодавством, то для чого подібні комісії в Громадській раді, яка діє виключно як ДОРАДЧО-КОНСУЛЬТАТИВНИЙ орган при міському голові? В Ковелі що – ДВОВЛАДДЯ? Дві ради? Для контролю за роботою міськоЇ ради є відповідні установи, які мають відповідні повноваження. Аякі повноваження мають перелічені вище особи?Хотілося б знати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.