Історична спадщина Ковеля руйнується і залежить від чиновників

02.02.2022 18:52

Місто Ковель, як одне з історичних міст України, має свою багату та цікаву історію.

На жаль, сьогоднішні реалії такі: що не було зруйноване в ході Другої світової війни та за часів Радянського Союзу, то згодом продовжує руйнуватися вже за Незалежної України.

Ковельською міською владою було замовлено виготовлення історико-архітектурного опорного плану для міста Ковель – ЩЕ у далекому 2012-му році!

Тобто, документ виготовляється практично 10 років, що є абсолютним сюром.

А за проміжок цього часу ковельський історичний реал «збіднів» на низку будівель, які безперечно мали би мати статус пам’яток історії / архітектури місцевого значення!

Втрати з недалекого минулого: цілий комплекс війських казарм «на Горці» (поблизу вулиці Володимира Кияна), єврейський будинок на вулиці Степана Бандери та інші.

Публікація за темою: Історичну будівлю у центрі Ковеля перетворили на руїни

На даний момент історико-опорний план Ковеля практично «готовий».

Саме слово «готовий» я взяв у лапки, так як в такому важливому для міста документі допущена величезна кількість помилок та історичних неточностей, а в певних реченнях була виявлена повна історична нісенітниця.

Розуміючи, що самотужки я не впораюся, саме тому заручився підтримкою ковельських краєзнавців Сергія Товкача та Ярослава Гаврилюка, з якими, аби допомогти владі все ж завершити понад десятилітній бюрократично-безплідний «марафон», розпочав роботу над правками до документу…

Ярослав Гаврилюк, Сергій Товкач та Андрій Миронюк

Роботи багато…

Трішки інформації: історико-архітектурний опорний план – це науково-проєктна документація, яка розробляється у складі генеральних планів історичних населених місць. Такий план погоджується та затверджується у складі містобудівної документації, згідно із Законом №3038.

Варто зазначити, що історико-архітектурний опорний план підлягає коригуванню у разі отримання нових даних за результатами містобудівних, історико-архітектурних та археологічних досліджень. Внесення змін до плану відбувається відповідно до вищезазначеного Закону.

Так, історико-архітектурний опорний план – це науково-проєктна документація, яка розробляється у складі генеральних планів історичних населених місць та в якій відображається інформація про:

 • нерухомі об’єкти культурної спадщини населеного пункту, пов’язану з ними історичну забудову (значні й рядові історичні будівлі);
 • землі історико-культурного призначення;
 • місця втрачених будинків, споруд, оборонних укріплень, що мали важливе історичне або містобудівне значення;
 • дисгармонійні будівлі та споруди;
 • пам’ятки природи, природні заповідники, цінні природні ландшафти;
 • межі історичних ареалів населеного місця;
 • межі зон охорони пам’яток культурної спадщини, що є діючими на час складання історико-архітектурного опорного плану (за наявності затверджених у попередні часи зон охорони).
Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Коментарі

 1. “Втрати з недалекого минулого: цілий комплекс війських казарм «на Горці» (поблизу вулиці Володимира Кияна), єврейський будинок на вулиці Степана Бандери” – та я тільки “за”, але вони яким боком сюди входять? хто власники?

  1. Добрий день..ковельчани..Дуже рада почути про справи,якi рoзпочинають цi чудовi хлопцi..Ceргiй Товкач вiрю в вашi справи..Маю надiю ,що допоможете менi..побороти злодiiв,якi рльоять жахливi дiла..Господи.зупини шахраiв..

 2. Підсвітили поліклініку але не побачили що поряд добудували урода -будинок. і це в центрі міста.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.