Ковель, аптека Фрідріксона. 1920-1930-ті

Андрій Миронюк
20.07.2020 о 12:43 · 1 хв читання

На будівлі розміщена табличка, на якій повідомляється, що це архітектурна пам‘ятка місцевого значення, датована 1900 роком. Проте ця дата, як і на багатьох інших будівлях у Ковелі, є умовною. Я вважаю, що будівництво припадає на кінець ХІХ століття, в період 1870-1890 років, коли місто почало стрімко розбудовуватись у напрямку залізниці.

Династія Фрідріксонів утримувала аптеку аж до 1939 року. Проте з початком Другої світової війни та розподілом Польщі у Ковель увійшли радянські війська. Династія Фрідріксонів тримала це ремесло у нашому місті більше ста років, проте у 1939 році аптека була націоналізована радянською владою. Можна лише припустити, що родина Фрідріксонів емігрувала, так як і більшість видатних та знакових еліт справжнього Ковеля.

Будівля пережила жахи 1944 року, з часом була здійснена невеличка прибудова. На сьогоднішній день залишається гарною прикрасою міста.

Ця фотографія зроблена приблизно сто років тому, в 20-30-ті роки ХХ століття. Можна розгледіти, який вигляд мало перехрестя вулиць Міцкевича та Варшавської (Незалежності) за часів Польської Республіки.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X