Ковель – Перша світова: тренування окупаційних пожежників

Сергій Товкач
30.06.2020 о 13:30 · 1 хв читання

Ковель столітньої давнини став ближчим на ще один шматочок «мозаїки», який територіально вдалося вкласти до загальної фотокартини історії нашого міста.

Отож, дякуючи Тетяна Яцечко-Блаженко, котра оприлюднила фото, до Вашої уваги вулична сценка, вочевидь, тренувань розрахунків німецьких військових пожежників, котрі на двох спецавтомобілях, обладнаних цистерною з водою, навісними пожежними рукавами, лопатою та кайлом прибули до місця пригоди.

Вулична сценка ковельської Cholmestraße
Вулична сценка ковельської Cholmestraße

Ліворуч веранди боєць ладнає збірну драбину, решта пожежників – неабияк дрібних зростом, чекають команди до дій.

Місцевий єврей брукованою вулицею крокує в своїх справах, лишаючи обабіч себе місцевих ротозіїв, подивованих військовими вправляннями.

А тепер – головне: в якому місці Ковеля це відбувалося?

Нині це вулиця Модеста Левицького (на момент зйомки – Cholmestraße/Холмська), орієнтовно навпроти старожитного будинку №3. Фотограф робив знімок в напрямку перехрестя вулиць Луцької (нинішня – Незалежності) та Брестської.

Локація точки зйомки
Локація точки зйомки

На задньому плані біліє стіна двоповерхового будинку, розміщеного практично на розі перехрестя на місці нинішнього «Пасажу» Брестського ринку. На той час місце жвавої єврейської торгівлі. Будинок, як ветхий, був знесений наприкінці 70-х років…

© 2020, Сергій Товкач (Tovkach Serhii)

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X