Ковель підписав договір про передачу коштів позики на термомодернізацію 7 будівель

27.06.2024 о 09:34 · 2 хв читання

Ковельська міська рада уклала договір про передачу коштів позики з Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та розпочинає реалізацію субпроєкту «Енергоефективність громадських будівель у Ковелі».

Про це повідомляє міськрада.

Термомодернізація 7-ми громадських будівель у Ковелі відбуватиметься у межах реалізації проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», що фінансується за рахунок позики Європейського інвестиційного банку. Йдеться про три заклади освіти, три – охорони здоров’я та адмінбудівлю міської ради.

Загальна сума позики становить понад 4,5 мільйона євро. Термін – 20 років з пільговим періодом 5 років.

Перед поданням заявки на участь у проєкті міська рада детально проаналізувала енергоспоживання у закладах освіти та медицини. Це допомогло визначити, які з них споживають найбільше енергоресурсів та потребують першочергової термомодернізації.

Зрештою, відібрали такі проєкти: капітальний ремонт будівель (термомодернізація) дитсадка №9 «Пролісок», ліцею №7 та школи №12; капітальний ремонт фасаду будівель Ковельського МТМО (центральної районної лікарні, клініко-діагностичної лабораторії центральної районної лікарні та пологового будинку); реконструкція адміністративної будівлі міської ради.

Завдяки комплексу енергоефективних заходів місто зможе насамперед, зменшити витрати з бюджету на енергоносії, покращити рівень комфорту для відвідувачів цих закладів та суттєво змінити  їхній вигляд. Для нас дуже важливо, що ми отримали таку нагоду, і що аж сім об’єктів нашого міста пройшли відбір. Це – один з найкращих показників в Україні

– прокоментував Ковельський міський голова Ігор Чайка

Довідково:

Програма «Енергоефективність громадських будівель в Україні» є рамковою кредитною угодою між Європейським інвестиційним банком та Україною, з яких 200 млн євро було виплачено та перенаправлено на надання термінової підтримки Україні у 2022 році, а решта 100 млн євро – це фінансування, насамперед націлене на малі та середні муніципалітети, місцеві ради та регіональні адміністрації, які досі не мали можливості здійснювати заходи з підвищення енергоефективності. Мета програми – фінансування проєктів термомодернізації громадських будівель, таких як заклади охорони здоров’я, школи, дитячі садки, спортивні та культурні центри, адміністративні будівлі тощо.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Пішли жнива. Яка схаменись ти вже ключицю зламав стільки бабала ніс цщо бідна не витримала

  2. Краще б на переведення житла на автономне опалення гроші виділили

  3. Ага зараз аткцдиталеанавта бойка подіти і те все шобло. Як же тоді населення Ковеля обкрадати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X