Міська влада візьме кредит на термомодернізацію 7 об’єктів комунальної власності

28.03.2024 о 19:28 · 3 хв читання

Сьогодні, 28 березня, відбулась 47-ма сесія Ковельської міської ради, на якій розглянуто майже 90 питань.

Депутати прийняли рішення про здійснення місцевого запозичення на термомодернізацію 7 об’єктів, – повідомляє міськрада.

Це – три заклади освіти (ліцей №7, школа №12, дитсадок №9), три – охорони здоров’я (центральна районна лікарня, клініко-діагностична лабораторія центральної районної лікарні, пологовий будинок) та адміністративна будівля на вулиці Незалежності, 73.

Як ми уже повідомляли раніше, Ковель став учасником проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні», що фінансуються коштом позики Європейського інвестиційного банку згідно з фінансовою угодою між Україною та Європейським інвестиційним банком, ратифікованої законами нашої держави.

Кредит надається на 20 років, під вигідні відсотки. Наголошувалось, що запозичені кошти місто має право розпочати віддавати, завдяки пільговому періоду, через п’ять років.

Як зазначив міський голова Ігор Чайка, енергоефективність лишається актуальним питанням для нашої громади. Тож участь у такій масштабній програмі – великий шанс модернізувати інфраструктуру міста та зменшити витрати з бюджету на енергоносії.

Ковель має отримати перший транш позики від Європейського інвестиційного банку в сумі 9 мільйонів 608 тисяч 990 гривень для фінансування заходів проєкту «Енергоефективність громадських будівель в Україні». За словами Ігоря Чайки, загальна сума позики – понад 4,5 млн євро.

У зв’язку з цим внесено зміни до показників бюджету Ковельської міської територіальної громади та включено ці кошти.

На засіданні затвердили Моніторинг звіту виконання Плану дій для сталого енергетичного розвитку міста за попередні роки та прийняли новий план до 2030 року.

Перший заступник міського голови, лучанин Тарас Яковлев, який доповідав з цього питання, наголосив, що за звітний період (2010-2020 роки) завдяки запровадженим заходам вдалось забезпечити зменшення викидів СО2 на 17,5%.

План дій сталого енергетичного розвитку та клімату Ковельської територіальної громади є стратегічним документом, який спрямований на підвищення енергоефективності у бюджетних закладах та установах міста, житлових будівлях, громадському та муніципальному транспорті, вуличному освітленні, у третинному секторі (малий та середній бізнес, сфера обслуговування), на комунальних підприємствах міста та у сфері поводження з твердими побутовими відходами.

Сесія затвердила інвестиційну програму КП «Ковельводоканал» та внесла зміни у низку місцевих програм.

Прийнято рішення про передачу техніки, яку місто отримало від німецьких міст-партнерів у рамках програми GIZ, на баланс комунальних підприємств.

КП «Добробут» передали самоскид MAN, обладнаний краном маніпулятором 2023 року випуску, екскаватор-навантажувач JCB, фронтальний навантажувач; РЖКП №1 – BOBCAT; КП «Ковельські парки» – бортовий вантажний автомобіль (дубль кабіна) CITROEN JUMPER.

Одноківшевий навантажувач, який надійшов від благодійної організації «Допомога дітям Ковеля» німецького міста Вальсроде, буде у користуванні КП «Добробут».

Обранці громади взяли до відома інформації про роботу комунальних підприємств міста – РЖКП №1, «Добробут», «Ковельські парки», ЦНАП, про роботу зі зверненнями громадян, розвиток аматорського театрального мистецтва за 2023 рік.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Наскільки треба бути нелюдями щоб в теперішній час таке робити. Ти сука (чайка) 29 вже тепло вимикаєш накрались з алкашем бойко що вже топити не має чим. вам похрен дров накрали маєтки натопите. В місті всі садочки, школи утеплені чи ні? А ти гнидо підарком свій утеплюєш. Ти геть вже з катушок злетів. Горіти тобі в аду

  2. Скільки ви підари, будете красти? Хлопці на передку без зброї! Вам усе по барабану, бо там не ви самі і не ваші діти! Ви будете утеплювати будівлі, щоб ваша срака не відмерзла? До цього часу не померзли і дальше витримаєте! Завтра прилетить по ваших ремонтах і все утеплення! Раніше Перемога, а тоді благоустрій! Я не розумію цього, си живете в іншому світі? Так ви живете своїм спокійним і ситим життям, за народ не думаєте. Одне завдання вас турбує, де ще можна прихватити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X