Ковель став учасником масштабного проєкту ЄС, обіцяють розбудову індустріального парку

28.12.2022 о 18:39 · 3 хв читання

Ковель разом з містами-залізничниками Коростнем, Здолбуновом і Жмеринкою став учасником масштабного проєкту Європейського Союзу «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація малого та середнього підприємництва».

Про це сьогодні повідомив Ковельський міський голова Ігор Чайка на своїй сторінці у Фейсбуці.

За його словами, у межах проєкту відбудеться розробка концепції розбудови індустріального парку, вузькоколійної залізниці, а також будуть створені додаткові можливості для працівників ЦНАПу, які зможуть консультувати вже діючих і потенційних підприємців. Але не тільки це!

Проєкт Фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». Він спрямований на покращення навичок підприємництва, вирішення проблем галузі, посилення потенціалу існуючих великих підприємств та створення нових можливостей у співпраці з міською владою для малого і середнього бізнесу.

Будуть реалізовувати проєкт GIZ – Німецьке товариство міжнародного співробітництва та Громадська організація «Південна стратегія розвитку».

Проєкт стартував у грудні 2022 року, і один з його найбільш складних етапів триватиме до травня 2023 року.

Під час презентації співзасновники ГО «Південна стратегія розвитку» та виконавці проєкту Станіслав Трошин та Дмитро Рой розповіли про основні активності цього етапу проєкту:

  • Пласт дослідження і вивчення потреб та очікувань бенефіціарів проєкту. А також те, як сприймають проблематику міст-залізничників національні стейкхолдери (влада, міжнародні організації, партнери, експерти). Міста-залізничники як потенційні сухі порти — важлива логістична технологія.
  • Консультування сталих підприємців, які мають офіційно найнятих працівників, сплачують податки, з отримання європейських кредитів під низькі відсотки і отримання державних грантів на розвиток та/ або започаткування справи.
  • Бізнес-інкубатор для початківців – студентів фахових коледжів, внутрішньо переміщених осіб, які приїхали в Ковель під час війни, воїнів ССО, АТО, тих, які повернуться з війни і будуть відчувати готовність відкрити свою справу. Організатори проєкту готові допомогти їм пройти весь цикл заснування підприємства. Найкращі концепції допоможуть подати на грантові державні програми і консультувати подальше впровадження, бути тривалий час менторами.
  • Залучення і оптимізація роботи ЦНАПу, працівники якого вже знають, як працювати з підприємцями. Через навчання та тренінги для працівників ЦНАПу, GIZ обіцяє закупити додаткову оргтехніку, щоб сформувати додаткове робоче місце, де підготовлений фахівець буде надавати консультації для підприємців міста і району.
  • Індустріальний парк. Консультування з розроблення концепції індустріального парку. Консультанти допоможуть від проєкту до реєстрації його в Кабміні. Індустріальний парк буде розташований на території Ковельської територіальної громади. На етапі розробки його концепції фахівці залучатимуть підприємців, широке коло громадськості для того, щоб такий парк функціонував саме для локальних підприємців. Саме вони будуть якірними орендаторами цих територій, саме вони використовуватимуть парк для розвитку вже існуючих підприємств, відкривати для себе нові напрямки роботи.
  • Проведення економічного форуму міст-залізничників як завершення першого етапу проєкту. Найперше – для обговорення та перших підсумків співпраці.

Вірю, що Ковель стане успішним пілотом у створенні нових можливостей для підприємців, досвід якого стане в нагоді іншим містам-залізничникам

– зазначає Ігор Чайка

Публікації за темою:

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. “Найнагальніша проблема” для Ковельчан під час війни, на якій легко намити…БАБЛО!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X