Ковельчанку силоміць посадили в автомобіль та намагались вивезти, вона викликала поліцію

27.12.2022 о 12:16 · 2 хв читання
Фото ілюстративне

Ковельчанка Наталія Б. здійснила дзвінок на спецлінію «102» та повідомила, що мешканці одного з будинків силою запхали її в автомобіль та намагались вивезти в невідомому напрямку.

Про це йдеться у рішенні Ковельського міськрайонного суду від 14 грудня 2022 року.

Відомо, що інцидент стався ще 14 серпня 2022 року о 21:15. Але поліція стверджує, що «насправді такого факту не було». Згідно постанови у справі про адміністративне правопорушення від 14.08.2021 р., Наталію Б. притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 183 КУпАП (здійснення завідомо неправдивого виклику поліцейських) і накладено штраф в розмірі 1700 грн.

Жінка звернулася із судовим позовом до Департаменту патрульної поліції Національної поліції України та Управління патрульної поліції у Волинській області і просила суд скасувати постанову.

Як говориться у рішенні суду, відповідач не довів, що виклик поліції був необґрунтованим і завідомо неправдивим.

З наданих суду відеозаписів видно, що підстави для виклику поліції у ковельчанки були. Водій і пасажири переконують жінку, що вона, як посадова особа, зобов’язана їхати у місце, куди її везуть. Наталія Б. неодноразово висловлює свою незгоду пересуватись автомобілем і вимагає його зупинити.

Поліція, прибувши на виклик, необґрунтовано зробила акцент на тому, чи сідала Наталія Б. в автомобіль добровільно, чи ні. Навіть, якщо вона сіла у автомобіль добровільно, це не означає, що автомобіль можна зрушувати з місця і везти її туди, куди вона не бажає їхати.

Жодних підстав твердити, що виклик поліції був необґрунтованим, немає

– вказується в рішенні суду

Ковельський міськрайонний суд під головуванням судді Сергія Панасюка скасував постанову про притягнення жінки до адміністративної відповідальності з накладенням на штрафу і закрив провадження.

Управління патрульної поліції у Волинській області має сплатити на користь ковельчанки судові витрати у справі в сумі 496 гривень 20 копійок та понесені нею витрати на правову допомогу в сумі 2000 гривень.

Втім, рішення суду можна оскаржити до Восьмого апеляційного адміністративного суду у місті Львові.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (23)
  1. Статтю183 КУпАП давно пора виключити з Кодексу – занадто часто поліцейські нею зловживають.

    1. Припухла поліція,дали владу,але не навчили нею користуватися,нема різкої зворотньої відповідальності.Часто поліція дуркує, особливо ніхто не хоче звужуватись,тому так і виходить.Нпевно і командир їх недалека людина.Система захищає своїх.

      1. Командир, як і в совковські часи, доводить підлеглим плани по кількості та розміру штрафів

  2. Це типу тебе садять в авто силою ,і везуть в невідомому напрямку,а ти ще потім це доказати не можеш і штраф луплять !Агов суд і поліція Ви геть вху#їли?Людину проти волі хотіли вевезти кудись ,мало випадків таких ?Мене особисто невідомі посеред білого дня сунилу у бус!Ви бл#ть реагуйте на такі виклики оперативно!Є виклик ,виконуйте!Це Ваша робота

    1. Наталія, читайте уважно. Чим вас не влаштовує рішення суду і хто після цього вх….

  3. Стаття 183 КУпАП потрібна 100%
    Проблематика тільки в роз’ясненнях, які виклики вважати безпідставними. Нема конкретики. І так в цілому у КУпАП. Можна трактувати як в одну так і в другу сторону. Наталія, робота роботою, але коли викликають бо не вистачає 25 коп. для придбання шампуня в магазині, чи чекушку на похмілля, додому, як таксі викликати, то як по вашому, нормальні дзвінки до екстрених служб ? І такі дурні виклики непоодинокі і не тільки до поліції, а й до інших служб, ЕМД і ДСНС так само. А тут, якщо суд скасував значить на те були об’єктивні причини.

    1. Про дурні виклики не говориться.Для такого повинен бути адміністратор та охорона в магазині ,яка реагує на таке
      Коли це пов‘язаною з власною безпекою та життям це інший випадок чи не так?

  4. Такі виклики повинні тлумачитись як дрібне хуліганство. А сама стаття183 КУпАП дає можливість поліцейським зловживати, відучувати людей звертатися до них.

  5. Стаття 183 КУпАП потрібна 100% Мусорам! Стаття суперечить Конституції України. Стаття 40. Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк. Суперечить Закону “Про Звернення громадян”, Закону “Про національну поліцію”

    1. У ст. 183 КУпАП йдеться про завідомо неправдивий виклик спеціальних служб. Тобто, якщо людина завідомо знаючи, що вони а говорить неправду диспетчеру, викликає спец. служби. Тому не бачу уцій статті порушень Конституції. Просто поліцейські одиниці мають юридичну освіту і взагалі якісь знання у правознавстві. Їхній пріоритет це ПДР

      1. Те, що вони творять по лінії боротьби з порушеннями ПДР, ні в які рамки не лізе.

  6. Раджу спробувати звернутися з цивільним Позовом про відшкодування матеріальних і моральних збитків, про Захист честі і гідності, а також з дисциплінарною скаргою на юродивих мусорів. На фронт їх, ледащих!

  7. якби хотіди вивезти – вивезли б і не дали б зателефонувати наталі б у поліцію. жінка явно хоче уваги до своєї персони

      1. Я не в курсі, я самодостатня людина, мені не потрібна ніяка жінка, тому, що у мене є кулак.

        1. Самодостатній людині жінка не потрібна. Значить, сам із собою?..

  8. Штраф, який виписав поліцай, мав би сплатити той поліцай. Навчаться тоді бики думати а не тупо бикувати.

    1. Щоб навчилися думати, треба їм той штраф платити в 50-100 кратному розмірі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X