Ковельчани вшанували пам’ять жертв Голодомору

26.11.2022 18:54

Щороку в останню суботу листопада наша громада разом з усією Україною вшановує пам’ять жертв голодоморів.

У Ковелі в публічній бібліотеці відбувся вечір-реквієм. Свічки пам’яті, звучать мелодії молитви, спогади очевидців того страшного голоду, який забрав життя мільйонів українців, – повідомляє Ковельська міська рада.

Схиляємо голову перед пам’яттю тих, кого вбив сталінський режим. Втім, історія повторюється. Колись нас намагались знищити голодом. А тепер – темрявою й холодом.

До присутніх звернулася секретар Ковельської міської ради Оксана Багнова.

Сталін у XX столітті посилював терор проти українців, використовуючи штучний голод. Путін у XXI веде проти нас повномасштабну війну. Але кожен, хто коїть злочини, має розуміти і знати, що вони будуть покарані і засуджені людством. Сьогодні з Україною об’єднався весь світ заради нашої Перемоги. І ми обов’язково переможемо

– сказала вона

На вікні свічі не задути.

Скарги і плачі досі чути — Усе люди тямлять.

Досі жаль до сліз,

Тих що не в пору

Їх потяг укіс голодомору,

То ж вічна їм пам’ять.

Це слова із пісні «Свіча», яку поет Богдан Стельмах поклав на «Мелодію ля-мінор» Мирослава Скорика. Ця мелодія стискає серце кожного українця. Пісня присвячена трагедії Голодомору в Україні 1932–1933 років. Вона стала символом цього дня і звучала сьогодні у виконанні Андрія Мигулі та камерного оркестру «Квінта». Нікого не залишило байдужим почуте і відтворене за допомогою слова і музики.

Ковельчани біля меморіальної стели «Хрест пам’яті жертвам більшовицького терору» у молитві пом’янули тих, хто пішов в небуття.

Люди принесли до меморіальної стели свічки, лампадки, тематичні квіткові композиції та доєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання та Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті».

Будьмо сильними і єдиними, вдячними усім, хто загинув колись і щодня віддає своє життя за Україну!

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *