Ковельська міськрада відмовила «Ратнівському аграрію», який «родом» із КДБ

03.08.2021 о 14:14 · 6 хв читання

На останній сесії Ковельської міської ради розглядалися три однотипні проєкти рішення про надання дозволу сільськогосподарського ТОВ «Ратнівський аграрій» на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) невитребуваних земельних часток (паїв).

Ще на початку сесійного засідання депутат від партії «Сила і честь» Микола Печенюк зачитав у мікрофон звернення, яке надійшло йому від громадської організації «Ковельська об’єднана громада» з проханням провести детальний аналіз даних проєктів. Засновниками цієї ГО є ковельчани Максим Якіменко (свого часу він був Володимир Коротинський та Максим Власенко) – голова правління, Олена Рихтюк та Марія Голота.

Просимо вас довести до відома депутатів про те, що реальний власник СТОВ «Ратнівський аграрій» є громадянин Росії – країни агресора. Тим самим, на нашу думку, він є спонсором тероризму. Крім цього, за липень 2021 року нашою ГО та Державною екологічною інспекцією у Волинській області було виявлено ряд грубих порушень щодо нецільового використання земель, переданих нашій ОТГ, що наносить шкоду навколишньому природному середовищу та фінансові збитки нашій громаді

– йдеться у зверненні
Микола Печенюк

Також, на думку громадської організації, право оренди на використання цих земель потрібно проводити на конкурсних умовах для того, щоб бюджет Ковельської територіальної громади отримав максимальний прибуток.

Миколу Печенюка попросили акцентувати увагу депутатів, щоб будь-які дії, пов’язані із розробкою подібних проєктів, проходили детальну перевірку з виїздом на місце.

Скільки вони платять за гектар? Може, я більше дам…

– спитався Микола Печенюк

Начальник відділу земельних ресурсів виконавчого комітету міської ради Вадим Логвінов доповів, що «Ратнівський аграрій» на сьогоднішній день цими землями користується на підставі договору оренди, який був укладений з Ковельською районною державною адміністрацією у 2012 році. На той час товариство виготовило технічну документацію на ділянки, які складаються із невитребуваних часток (паїв).

Депутат від «Свободи» Валерій Черняков сказав, що добре знає, як РДА раніше надавала землю в оренду, мовляв ще зараз люди ходять із скаргами, бо не можуть забрати свої земельні паї.

Землю треба давати своїм місцевим фермерам, які мають платити податок в наше ОТГ, а не в Ратне. Ми чомусь фінансуємо сусідню ОТГ… Ну а ви знаєте, який шлейф… Я, як батько двох синів, вони у мене офіцери, я за таке ніколи в житті не проголосую

– заявив Валерій Черняков
Валерій Черняков

До трибуни вийшов керівник підприємства «Ратнівський аграрій» Валентин Бебес, який три роки тому був головним державним інспектором Ратнівського відділення Ковельської об’єднаної державної податкової інспекції. Микола Печенюк відразу в нього запитав: хто є власником підприємства?

Валентин Бебес розповів, що власник – Панніков Андрій Ілліч, який на даний момент є громадянином Євросоюзу. Він народився в Росії, а зараз проживає на Кіпрі. Має офіційне місце проживання в селі Тур колишнього Ратнівського, а нині Ковельського району. На Росію він уже давним-давно не їздить. За словами Бебеса, з 2014 року Панніков тісно співпрацював із волонтерами.

З 2014 року «Ратнівський аграрій» витратив понад 4 мільйона гривень для боротьби із загарбником… Мабуть, не треба цінити людину по національності, а по вкладу в розвиток держави

– дорікнув Валентин Бебес

На це Микола Печенюк висловив невдоволення діяльністю аграрної фірми.

Скільки навколо вас є дрібних фермерів – по 50, по 100 гектарів? Ви є загарбник! Ви не давали нікому брати в Ратнівському районі. Все під себе гребли. Ви – латифундист в обличчі того москаля… Я буду проти категорично, щоб вам надали навіть лишній сантиметр землі

– мовив Микола Печенюк

Зрештою, сесія «провалила» прийняття всіх трьох проєктів рішень. «За» голосували лише депутати від партій «Батьківщина» та «Слуга народу», а також деякі обранці від партії «За майбутнє», в тому числі секретар міської ради Оксана Багнова.

Як писала свого часу «Волинська газета», цього серйозного бізнесмена Андрія Паннікова без вагань вносять до списку «путінської олігархії». Видання «Forbes.ru», для прикладу, зазначає, що він відомий як крупний торговець нафтою ще за часів СРСР, а згодом – як президент промислово-фінансової групи компаній «Юралс», гендиректор СП «Юралс».

У біографії Андрія Паннікова є факт, який не може не привернути увагу: у 70-80-ті роки, якщо вірити виданню «Forbes.ru», він був співробітником зовнішньої розвідки КДБ СРСР і займався промисловим шпигунством у Швеції, за що його вислали з країни.

Панніков – цікава постать в російській нафтянці. Уперше майбутній бізнесмен потрапив на газетні шпальти, коли в жовтні 1988 року, будучи співробітником радянського торгпредставництва, він був висланий з Швеції за промислове шпигунство. Цей епізод Панніков згадує з великим небажанням. «До бізнесу ця історія ніякого відношення не має», – говорить він в інтерв’ю Forbes. На питання, чи він чекіст, Панніков відповідає жартом: «Давно зав’язав»

– пише «Forbes.ru»

У 1988-1989 роках він працює експертом «Союзнефтеэкспорт» міністерства зовнішньоекономічних зв’язків СРСР, згодом – головним спеціалістом апарату управління радянської фінансово-торгівельної компанії «Совинтрейд», а з 1990-го – гендиректором радянсько-нідерландського СП «Юралс», співвласниками якого разом із донедавна офіцером резерву центрального апарату служби внутрішньої розвідки КДБ СРСР і колишнім торговим представником Союзу в Швеції Панніковим були такі відомі на теренах Російської Федерації бізнесмени, як В’ячеслав Ровнейко (теж, за даними ЗМІ, офіцер розвідки, котрий трудився в Європі під прикриттям торгових представництв СРСР), Дмитро Тарасов та Геннадій Тимченко (останній так само працював в органах КДБ і його називають особою, наближеною до нинішнього президента РФ Володимира Путіна).

На початку 2000-х Андрій Панніков став президентом промислово-фінансової групи «Юралс». Позаяк названа група іменем, за яким у всьому світі знають російську нафту (Urals – російська марка експортної нафтової суміші), не важко здогадатися, чим займалися структури, що входили до її складу.

СТОВ «Ратнівський аграрій» зареєстрував свою діяльність 22 серпня 2011 року. Товариство, засновником та інвестором якого є Андрій Панніков, розгорнуло свою діяльність на території тодішніх чотирьох районів Волині: Ратнівського, Старовижівського, Ковельського та Турійського.

Публікація за темою: Колега Путіна по КДБ хоче набути землю на Ковельщині

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (1)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X