Чиновники Ковельської міськради підробили листа військових, аби списати майно

29.06.2022 21:40

Депутат Ковельської міської ради від ВО «Свобода» Валерій Черняков оприлюднив у Фейсбуці документи, які свідчать про фальсифікацію. Оскільки в Україні – війна і воєнний стан, то такими фактами мають зайнятися правоохоронні органи.

Сьогодні зателефонували хлопці зі східних рубежів та питаються, що робиться в Ковельській міській владі? Вони направили лист з проханнням надати допомогу, але в раді вже появляється інший лист, де дописують дощовики, лопати, кирки, яких ніхто не передавав! Пане голово, розберіться, хто грабує бюджет під час війни!

Листи, які мені перекинули хлопці, знизу, спочатку оригінал, а потім і немов підробка. Дальше накладні про придбання дощовиків, яких ніхто не бачив

– повідомив Валерій Черняков

Інший депутат міської ради від партії «Слуга народу» Андрій Миронюк зауважив у Telegram, що хтось навіть підробив гербову печатку військової частини.

Знаєте, що таке вершина рагулізма? Це коли міська когорта ліпить усілякі фотоколажі для заказної статті, але в той ж час не здатна підробити печатку. Печатка «з’їхала», а літери залишились

– написав він

Очевидно, такі дії підпадають під ознаки статті 366 Кримінального кодексу України (Службове підробдлення).

Під дописом Валерія Чернякова у Фейсбуці один із дописувачів зазначив, що військові «просили кабель КГ3*4, а їм купили ПВС 2*2,5 за 40.00 гривень, коли його ціна 27.00».

У цій скандальній ситуації повинен був відреагувати і сказати своє слово Ковельський міський голова Ігор Чайка, до якого персонально звернувся депутат, але мер промовчав. Натомість до дискусії приєднався його перший заступник Тарас Яковлев.

Кабель, який змогли знайти – такий купили, а плащі з лопатами придбавались, та були передані іншому підрозділу (ВЧ А4007). Просто брались одночасно по одній накладній і автомачисно бухгалтером були вписані в акт приймання-прередачі

– пояснив він

В принципі зрозуміло, але підробка листа з в/ч це вже пахне криміналом

– заявив Валерій Черняков

По листах, взагалі не розумію

– відписав Тарас Яковлев

На запитання: «А для чого купляти кабель не той, що просили? Це так якби вам потрібно було буханку хліба, а вам дали клаптик лавашу!», перший заступник мера відповів:

Тому, що цей кабель був відправлений до дизельного генератора, який ми хлопцям передали декількома днями раніше. І я точно знаю, що його буде достатньо. Кабель, що вписаний в проханні, занадто потужний і в рази дорожчий. Також його на той момент взагалі не було де взяти

На думку заступника голови Громадської ради при Ковельському міському голові Максима Якіменка (свого часу він був Володимир Коротинський та Максим Власенко), «там людський фактор, ніхто тих грошей не крав. Просто я так розумію бухгалтер вирішив не морочитись з двома накладними».

У розмову навколо ковельського скандалу несподівано долучився військовослужбовець з Луцька Віктор Грисюк, який вирішив захистити такого ж лучанина Тараса Яковлева.

Так, моя бригада в травні отримала дощовики, лопати та кирки. Я дякую Тарасу Яковлеву за допомогу. Писав про це пост та робив фото. Все, що отримав в нас на сході виконує свої функції

– похвалив він чиновника і оприлюднив відповідне фото, зроблене у травні

Як же пояснити, що опублікована у Фейсбуці подяка першому заступнику мера Ковеля датується 22 травня, і саме в цей день командир військової частини А7404 підполковник Максим Зінченко видає на ім’я Ковельського міського голови Ігоря Чайки клопотання про благодійну допомогу. Аби лист дістався владних кабінетів у Ковелі мав би пройти якийсь час. Ще якийсь час був потрібен, аби зловмисники фальсифікували у графічному редакторі офіційного листа фронтового командира Зінченка та внесли до його змісту матеріальні цінності, передані уже іншій військовій частині.

Член Громадської ради при міському голові, керівник її антикорупційної експертної групи Володимир Косцьов’ят назвав ситуацію дуже неприємною, а пояснення Тараса Яковлева – ще гіршими.

Дуже неприємна ситуація! А пояснення першого заступника міського голови Тараса Яковлева ще гірші! Звіт у Фейсбуці про отриману допомогу від Ковельської міської ради датований 22 травням 2022 роком! А накладна про купівлю цієї допомоги датована 07 червням 2022 роком! Це як таке стало можливим? Ви спершу передали, а потім – через два тижні, папери «оформляли»? Оприлюднений акт прийняття-передачі матеріальних цінностей від міської ради взагалі без дати! Ковельська міська рада, що за махінації та маніпуляції під час війни?

– резонно запитав Володимир Косцьов’ят

Тарас Яковлев роз’яснював, що так – все вірно, тут нічого дивного не має. Влада просить в підприємців оперативно відправити на фронт матеріали, які просять бійці, після чого формуються накладні, коли казначейство пропускає проплати. За його словами, інколи, коли казначейство довго не фінансує платежів, документи по три рази переписують.

Ну добре, там з платежами відтермінування може бути. А договір навіщо оформляти «заднім» числом???

– дивувався Володимир Косцьов’ят

Віктор Грисюк знову почав заступатися за Тараса Яковлева і хвалити за допомогу. Тоді голова депутатської фракції ВО «Свобода» у Ковельській міській раді Ірина Луцик нагадала йому, що мова йде не про особисті кошти, а про бюджетні.

Це бюджетні кошти, тобто платників податків, якби це були особисті кошти пана Тараса, то це інша справа, а тут ще виникають питання чи багато таких «добавлянь» і навіщо підробляти документи. Є 2 накладні до прикладу, все провели і ок, а тут ще й фотошопом є час займатись

– присоромила вона чиновників

Судячи з оприлюднених депутатом Валерієм Черняковим бухгалтерських документів, ситуація з обліком матеріальних ресурсів у Ковельській міській раді та розпорядження бюджетними коштами викликає багато запитань. Наприклад, акт приймання-передачі портативних рацій, затверджений мером Ігорем Чайкою, взагалі без зазначення дати. Вона відсутня також при оформленні комісією списання цих рацій даним актом.

У сукупності виглядає так, що пильний депутат-свободівець витягнув на громадський осуд лише невеличку частинку чиновницьких майновим оборудок, які не полишають своїх темних справ навіть під час повномасштабної війни.

У кулуарах депутати міської ради пропонують провести суцільні зустрічні перевірки по усіх фактах звернень командирів військових частин до ковельської мерії і, відповідно, реагування на них чиновниками. Чи багато приписок-підробок буде виявлено?

Поділитися:

Коментарі

 1. Собакі, якщо мутите з ГУМАНІТАРНОЮ ДОПОМОГАЮ, то їдьте на*уй в свій Луцьк, і там робіть що хочете, такі свині не повинні бути біля корита!!!

 2. У патріотичній громаді, яка поважає себе відповідальні депутати вже б сьогодні требували зізвати сесію. Підробка на лице. Покликали прокурора з начальниками поліції і СБУ. Нехай мер із замами пояснять українцям хто коли і для чого дав команду підробити лист. Хто і коли підробив. Хто і коли використав в роботі. Чого для допомоги одній військовій частині потрібно підробляти лист ВЧ А7404. Чи зверталося командування ВЧ А 4007 до міського голови придбати плащі, лопати з кирками. Хто такий Грисюк і чому він дякує Яковлеву, а не командир частини міській раді чи міському голові Чайці. Гроші ж то міські, а не Яковлева особисті і передані товарами Грисюкові. Таких питань справедливі депутати могли задати чимало. Але чи зададуть. Одних прикупили посадами. У других купують товари для влади. Треті підлеглі. Четвертим грамоти. Писав же Шевченко «А братія мовчить собі, витріщивши очі».

  1. треба громаді міста тримати це питання на контролі. не дати йому канути в небуття. як що депутати не зреагують це має бути їх останній строк.

 3. Ганьба! Заправляти ковельськими грошима наліво і направо! Що в Луцьку грошей не вистачає? Чи населення меньш заможніше😅
  Чи нашим воякам всього вистачає, бо ненагороджені волонтери збирають.
  Грисюку 5, а в міську раду перевірку капітальну!!!
  І не Яковлеву тут рішати!

 4. Тепер мені дуже цікаво: звозила всі аптечки з гаража і більше 20 вогнегасників нових в Пум в лютому що для луцьких?
  Заханирили? Хтось отримував?
  Я звозила для ковельських вояк і місцевих, а явно не для луцьких!
  Всіх ціную і поважаю, але допомагати Яковлеву не збираюся.

 5. Радіостанції Коштують по 1000 гривень за штуку.,
  Кабель КГ є в Електромонтажі шо на Варщавці.

 6. таки ви украінці.. ви на всему хочете заробити і на крові теж. влада в місті нікчемна. базарна.брехлива і воровська.і чайка не орел більш на горобця обосраного схож

 7. Ми всем помогаем и пацаны с мерии.Этот с лопатами с нашей бригады

 8. ТІЛЬКИ ПОВНА ПЕРЕВІРКА!!!
  ЯК ПИСАВ
  А братія мовчить собі пише:
  29.06.2022 о 22:48
  БЕЗ СТРОКУ ДАВНОСТІ І ЗАВОМЧУВАННЯ!!!

 9. Тобто одним треба писати листа з проханням, а луцькі луцьким так просто будуть дописувати і фотошопити з ковельського бюджету?

 10. чому досі не має реакції правоохоронних органів? де реагування депутатів? де розслідування? багато ДЕ???? чи так все і зійде з рук? коли ви тварюки наїстеся? люди віддають останнє а ви покидьки наживаєтесь на війні на наших військових.

 11. чому досі не має реакції правоохоронних органів? де реагування депутатів? де розслідування? багато ДЕ???? чи так все і зійде з рук? коли ви тварюки наїстеся? люди віддають останнє а ви покидьки наживаєтесь на війні на наших військових.

 12. Хапуги при владі… Чому мовчить СБУ???? В долях? Один одного покриває? Нелюди!!!!! На нари бариг підробників!!!!

 13. Хапуги при владі… Чому мовчить СБУ???? В долях? Один одного покриває? Нелюди!!!!! На нари бариг підробників!!!!

 14. А я, як підприємець, скидав гроші по проханню Яковлєва на чиюсь картку. Тепловізори, бронежилети, медикаменти – все прямо на фронт. Знав, що Чайки не чисті. Тим більше його дружина – митниця це діагноз. Виявляється фронт у них в кишенях.

 15. Андрій Миронюк, а то не той Z – ,,патріот” ??? Розмлідувач х*ов, глянеш на його стидно за Ковель… Дедушка пропихає к власті а внучонок ,,здає неугодних”

  1. Олег 100% шанувальник 12 каналу.
   Стидно за місто за «батьківщину» і «майбах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *