Ковельська міськрада «провалила» питання щодо червоно-чорного прапора

26.02.2021 16:47

На пленарному сесійному засіданні Ковельської міської ради питання щодо червоно-чорного прапора національно-визвольної боротьби українського народу депутати розглядали 25 лютого після тривалої перерви вже у другій половині дня.

Спочатку обранці громади проголосували за те, щоб взяти проєкт за основу. Потім міський голова Ігор Чайка надав слово голові правової комісії ради Андрію Мілінчуку («Слуга народу»), який сказав, що позиція профільної комісії є такою: вилучити з проєкту рішення пункти 1, 4 та доповнити проєкт словами: «Рішення міської ради від 22.02.2018 року №34/56 «Про використання прапора національно-визвольної боротьби українського народу на території міста Ковеля» вважати таким, що втратило чинність».

Тоді слово взяв автор проєкту, голова депутатської фракції ВО «Свобода» Валерій Черняков.

Я згідний з тим, що сказав наш колега. Я просто бачу по голосуванню, що воно в нас так іде в притирочку це питання. Я хотів би звернутися до наших депутатів. Ви повинні розуміти, що в нас йде восьмий рік військова агресія Російської Федерації на Сході України. Під цим прапором гинули і продовжують гинути наші хлопці на Сході України. Так само, як вони гинули і на Майдані. Цей прапор повинен бути тут в Ковелі, щоб будь-який сєпар, який сюди приїде, розумів, що тут місто патріотичне. Закінчиться війна – ви можете проголосувати і його зняти

– сказав він

За словами Валерія Чернякова, він 27 січня був на виборах мера Конотопа «і там прапор висить на постійній основі і на кожній школі». Мовляв, мешканці цим показують свою патріотичність.

Давайте ми будемо патріотами і покажемо нашим громадянам міста Ковеля, що у нас патріотична міська рада, що у нас сєпарів немає

– закликав очільник ковельських «свободівців»

Після нього виступив депутат Андрій Миронюк, який представляє президентську політичну силу.

Я розумію в чому суть ініціативи стосовно вивішування червоно-чорного прапора. Зрозуміло, що це все йде зв’язком із фактичним конфліктом з Росією, фактичною війною. Але потрібно дивитися трішки ширше і враховувати фактор того, що згадати події 1943-44 років, коли у нас тут сталася велика Волинська трагедія, і я вважаю, що не потрібно підіймати такі питання, які будуть спричиняти суперечки з польської сторони. Так як хтось можливо знайомий з моєю діяльністю, знає, що я спілкуюсь із людьми із закордону і я розумію, наскільки це є велике проблемне питання взагалі інтернаціональне і між нашими двома державами. Це щодо закордонної проблеми

– мовив він

Як говорить Андрій Миронюк, один з його прадідусів був вояком УПА, а другий – Червоної армії. Частину родини радянська влада вивезла до Сибіру, а частину репресувала УПА.

А ще він сказав, що «якраз таки на фоні державного прапора ми усі маємо разом об’єднуватися».

Така позиція здивувала Валерія Чернякова, який знову попросив слово.

Мене дуже дивує така толерантна позиція наших депутатів: а що подумають сусіди? А мене не цікавить, що подумають поляки! Розумієте, коли Пілсудський, який знищував Західну Україну і робив пацифікацію, він у них – герой. А ми не можемо сказати, що він для нас не герой. А наші герої для них – не герої. Тому давайте не будемо нахилятися перед всякими там іншими країнами. Це наша країна і нам вирішувати, що в нас буде висіти, і хто наші герої. А що поляки подумають? А гроші може дадуть, чи ще щось? Да мені до одного місця, вибачте, ця їхня думка

– висловився Валерій Черняков

Мер міста Ігор Чайка поставив на голосування пропозицію правової комісії, яку озвучував Андрій Мілінчук, але її підтримали лише 14 депутатів.

Наступне голосування було «в цілому» за проєкт рішення Валерія Чернякова, за який віддали свої голоси тільки шестеро обранців громади. Тобто розгляд цього проєкту перенесено на наступну сесію.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.