Ковельчанин на виконкомі зберіг від знесення три дерева

10.06.2021 о 13:21 · 3 хв читання

Сьогодні, 10 червня, на засіданні виконавчого комітету Ковельської міської ради розглядалося питання про знесення на території громади більше тридцяти дерев.

Головний спеціаліст відділу капітального будівництва Олександр Кіндер доповів, що комісія виїздила на місце і обстежила зелені насадження за заявами фізичних та юридичних осіб. А головна спеціалістка відділу з питань цивільного захисту та екологічної безпеки Оксана Козакевич додала, що у проєкт рішення виконкому внесені тільки ті дерева, по яких є позитивний висновок комісії.

Хтось з членів виконкому попросив обґрунтувати знесення двох дерев на вулиці Незалежності, 166. Оксана Козакевич пояснила, що надійшла заява щодо їх видалення у зв’язку із проведенням реконструкції магазину і влаштування кишені для автотранспорту.

Відповідно до порядку видалення зелених насаджень, у населених пунктах це дозволяється. Складений відповідний акт обстеження за участю інспектора Державної екологічної інспекції у Волинській області. Також нарахована відновна вартість до відшкодування. Там одне дерево сухе, інше – здорове. Ну і після позитивного рішення йому (заявнику – ред.) буде надано рахунок для сплати – 8 тисяч 850 гривень 29 копійок, відповідно до затвердженої методики

– сказала Оксана Козакевич

Перший заступник міського голови Тарас Яковлев поцікавився у неї, чи можливо влаштувати парковку без знесення дерев. На це посадовиця відповіла, що так передбачено в проєктній документації. Також у зв’язку із проведенням реконструкції хочуть демонтувати здорове дерево на вулиці Модеста Левицького, 26.

Тоді слово попросив спецкор обласної газети «Вільна думка» Микола Силюк. За його словами, біля автобусної зупинки, де можна сховатися в тіні, залишилося всього одне-єдине дерево, тоді як десятки дерев поруч вирізали.

Ні одного дерева не посадили і останні ще хочуть знищити! Невже на догоду підприємцю? Ще невідомо, як він реконструкцію робить. Воно буде пізніше відомо. До речі, перед реконструкцією там всохло одне дерево, і не просто всохло. Воно було здорове, як і більшість. І все говорить про те, що воно було підлите гербіцидами

– заявив Микола Силюк

На це Оксана Козакевич зауважила, що знести дерева хочуть не на догоду підприємцю, а згідно реконструкції. Яке було те дерево до обстеження, вона не може сказати.

Щоб не перетворювати виконком у дискусійний майданчик, рахую, що це не доцільно. Я не є прихильник знесення дерев, але бізнес треба розвивати, так щоб цей розвиток не заважав іншим людям. За цей місяць ми обстежимо цю ділянку

– мовив Тарас Яковлев

Він каже, що обстежить її разом з іншим заступником мера – Віктором Жигаревичем та за участі підприємця, який проводить там реконструкцію, і вже наступного виконкому буде прийнято остаточне рішення щодо подальшої долі дерев.

Виконавчий комітет погодився і зняв з проєкту рішення видалення трьох дерев – на вулиці Модеста Левицького та Незалежності, 166.

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (2)
  1. Який спецкор? Яка “Вільна думка”? Видавець Микола Панасюк давно помер, а газета теж “вмерла”! Панове, не дуріть людей!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X