«Ковельмолоко» продають з аукціону за понад півмільярда гривень

27.06.2021 11:24

24 червня на майданчику Prozorro.sale мав відбутися аукціон з продажу майна ПАТ «Ковельмолоко». Лот оцінили у майже 743,7 мільйона гривень.

Як і передбачалося, аукціон не відбувся. А все йде до того, що ПАТ «Ковельмолоко» придбають його ж власники, серед яких нардеп від Ковельщини Степан Івахів, водночас позбувшись чималих боргів, у тому числі, перед державним «Укрексімбанком», – пише «Вісник+К».

Як повідомляє «Олігарх медіа», «Ковельмолоко» входить до групи «Галичина». До 2014 року молочну групу активно кредитував «Укрексімбанк». У 2018 року молочна група була визнана банкрутом. Суди констатували, що через недостатність майна боржника (ЗАТ «Галичина» була лише керуючою структурою), вимоги ряду кредиторів, в тому числі «Укрексімбанку» на 1,24 мільярди гривень, які не були погашені в ході ліквідаційної процедури, будуть вважатися погашеними відповідно до ч. 7 ст. 64 Кодексу з процедур банкрутства.

Шанс частково компенсувати втрати банк отримав в 2019 році, коли було визнано банкрутом «Ковельмолоко», що виступало поручителем материнської структури. Спочатку «Укрексім» був проти розпродажу, дозвіл на який було отримано через суд. На початку 24 лютого аукціон схвалив госпсуд Волинської області, потім 15 травня, підтвердив постановою Північно-західний апеляційний госпсуд. Протест «Укрексімбанку» був пов’язаний з тим, що арбітражний керуючий Олег Босак не прийняв його пропозицію з вимогою розбити майно «Ковельмолоко» на дрібні частини і продавати окремо, в залежності від їх ліквідності. Замість цього Босак вирішив продавати весь завод одним лотом, через що навряд чи знайдеться бажаючий його купити, оскільки основні активи знаходяться в оренді у ТОВ «МК «Галичина» (нова основна операційна одиниця молочної групи).

Після того, як перший аукціон 24 червня не відбувся, вже призначено повторний аукціон із зниженням ціни на 20%. Тепер «Ковельмолоко» можна придбати за майже 595 мільйонів. Але є висока ймовірність, що і цього разу продаж не відбудеться. Тоді голосять другий повторний аукціон, на якому ціну можна буде знижувати без обмежень.

Вам може бути цікаво
Поділитися:

Коментарі

  1. Сповіщення: Ціна “Ковельмолоко” знизилась на 148 мільйонів – ПроСВІТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.