Господарський суд ліквідував збанкрутіле ПАТ «Ковельмолоко»

15.11.2022 12:29

Господарський суд Волинської області прийняв ухвалу ліквідувати юридичну особу – Публічне акціонерне товариство «Ковельмолоко» та закрити провадження у справі про його банкрутство.

Ця справа розглядалася у суді від 13 липня 2016 року. У жовтні 2019 року було винесено постанову про визнання ПАТ «Ковельмолоко» банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Олега Босака.

Протягом 2021-2022 років відбулося кілька аукціонів з продажу заставного майна банкрута. Кошти спрямували на часткове задоволення вимог кредитора АТ «Укрексімбанк» (на суму 60 763 433,33 грн), сплату основної та додаткової винагороди арбітражного керуючого (2 299 520,23 грн), оплату витрат ліквідаційної процедури тощо.

Станом на 29 серпня 2022 р., у ПАТ «Ковельмолоко» нерухомого майна, яке можливо реалізувати, не залишилося, що підтверджується даними з різних державних реєстрів.

В остаточній судовій ухвалі зазначається, що кошти по кредитних договорах ПАТ «Ковельмолоко» одержувало від АТ «Укрексімбанк» у 2007-2008 роках. Основна частина заборгованості, яка утворилася в рамках генеральної кредитної угоди за цими договорами – це заборгованість в іноземній валюті, а саме: 29 024 715,92 доларів США, період утворення – 2014-2015 роки, значна частина якої – заборгованість ПрАТ «Галичина».

26 жовтня 2022 року суддя господарського суду Волинської області Антоніна Кравчук ухвалила затвердити звіт ліквідатора Олега Босака.

Як відомо, свого часу продукція підприємства «Ковельмолоко» користувалася широким попитом населення. Тут виготовлялося молоко та кисломолочні продукти, тверді сири. Товар реалізовувався в межах України та Прибалтики, а також в інших північних країнах. Сухе знежирене молоко з Ковеля продавалося в Польщі, Німеччині, Нідерландах, Туреччині, Франції. Наприклад, за 2000 рік «Ковельмолоко» випустило продукції на 49 мільйонів гривень (в тодішніх цінах та курсу валюти!). Підприємство динамічно розвивалось, освоювалися нові види продукції, нові технологічні лінії.

…ПАТ «Ковельмолоко» було пов’язане з групою «Континіум», один зі співвласників якої є ковельський нардеп Степан Івахів, котрий штучно банкротив свої молочні активи.

Степан Івахів / Фото: t1.ua

Як повідомляло видання «Finbalance», банкрутства ПАТ «Ковельмолоко» та ПрАТ «Галичина» – не єдині в історії молочного бізнесу групи «Континіум».

Публікація за темою: «Континіум» Івахіва відбився від боргів перед держбанком на 1,2 млрд грн

Поділитися:

Коментарі

  1. Ці “патріотики” чому не у в”язниці? І так по всій країні,можливо дочекаємося кінця воєнного стану і прийде черга у нашій недовладі прибрати коррупцію, в якій погрузли в основному всі…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *