Директорка Ковельського ліцею Олена Вальчук представляла Україну у Страсбурзі

03.01.2023 о 11:00 · 3 хв читання
На фото – Олена Вальчук

У грудні Рада Європи запросила на зустріч представників шкіл, які є членами Асоціації Демократичних Шкіл Ради Європи. Захід проходив в «серці» європейської демократії — французькому Страсбурзі, будівлі Європейського молодіжного центру.

Українську делегацію представляли – Олена Вальчук, директорка ліцею імені Олени Пчілки міста Ковеля та Надія Кравченко, директорка школи №6 міста Кропивницького, – повідомляє Ковельська міська рада.

Загалом на зустріч прибули 60 керівників шкіл. Зокрема, з Польщі, Італії, Фінляндії, Грузії, Іспанії, Болгарії, Туреччини, Ірландії, Литви, Норвегії, Португалії, Нідерландів, Франції, Німеччини, Греції.

Учасники ділились досвідом з розбудови демократичного середовища та демократичної культури у своїх закладах, співпраці з громадою, презентували найкращі проєкти.

Олена Вальчук

Директори українських шкіл розповідали про організацію освітнього процесу в умовах воєнного стану. Колеги з інших країн захоплювались працездатністю українських педагогів та їхньою наполегливістю в опануванні нових компетентностей. Вони співпереживають з приводу повномасштабного воєнного вторгнення російської федерації в Україну.

Ніхто та ніщо не зламає нашого духу, адже ми боремось не тільки за нашу свободу та незалежність, але й відстоюємо демократичні цінності, якими так пишається Європа. Ми потребуємо підтримки, щоб здобути перемогу України у цій кривавій війні. Твердо переконані, що справедливість буде відновлено, а міжнародна спільнота вибудує дієві механізми стримування агресії й захисту людей. Шкода, що Україні й українцям доводиться платити таку високу ціну за власну свободу, але ми не можемо допустити, щоб жертви були даремними. Важливо об’єднати наші зусилля для захисту демократії, знищення ворога, відновлення миру та відбудови демократичного суспільства

– зауважила Олена Вальчук

Було відрадно чути, що на час війни чимало закладів освіти з різних міст Європи вирішили допомогти українським біженцям. Вони навчають дітей, які вимушені були рятуватися від бойових дій.

Під час зустрічі обговорили подальший план співпраці між школами та спільні проєкти, які сприятимуть зміцненню партнерства шкільних колективів, дадуть можливість педагогам та учням спілкуватися, як в онлайн, так і в офлайн режимі.

Цікавою була екскурсія до штаб-квартири Ради Європи. Провідний експерт розповіла багато фактів про Палац Європи. Він був спроєктований французьким архітектором Анрі Бернаром і відкритий в 1977 році.

Вздовж фасаду — Державні Прапори. Серед них – стяг України. Доріжка до Палацу прикрашена зірками, на яких викарбувані висловлювання відомих особистостей. На українській – пророчі слова Тараса Шевченка. З гордістю та особливим трепетом читаємо:

В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля

Ми на правильному шляху, адже боремось за свою правду та волю. Перемога України, мир та свобода у нашій державі – це єдине, що сьогодні має значення для кожного українця!

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (3)
  1. Можна тільки привітати Олену Іванівну, що вона мала честь побувати на такому міжнародному форумі, представляти наше місто, освітян України, побачити багато цікавого, а також відвідати могилу нашого героя Степана Бандери у Мюнхені.
    Рада за неї!

  2. Агов!!! Де ті, що ганьбили за недозвіл співати москальську пісню з матюками на випускному, що спроваджували на пенсію старечу пенсіонерку (хоч ще й не була на пенсії)??? Може ви якимось чином Україну і свій край прославили чи прославляєте? (Глущук Олександр, Синьчук Ірина, Шкаран Аліна, Алла Вавринюк, Валентина Назарчук, Анатолій Гурін та багато інших прибічників рашки є в списку, потім опублікую) Яких тепер співаєте пісеньок, також рашистських? Чи принишкли тихенько по заграницях і вичікуєте слушного моменту, щоб знову заспівати по расєйські? А може вже вишиванки понадівали і Червону калину співаєте? Але таке не забувається! І недолугий ТРК “Аверс” і “Волинські новини” мовчать, це ж не для них про справжніх українців писати, за це грошей не проплачують.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X