Директорка ковельського ліцею представляла Україну на освітянському форумі у Хорватії

10.11.2023 о 14:15 · 3 хв читання

У хорватському місті Дубровнік відбулась Генеральна Асамблея європейської асоціації ЕSHA (Асоціації директорів Європейських шкіл).

Українську делегацію представляли директорка ліцею імені Олени Пчілки м. Ковеля Олена Вальчук, президент Асоціації директорів відроджених гімназій України Ярослав Турянський та директорка гімназії №26 м. Одеси Тетяна Жорницька, – повідомляє Ковельська міська рада.

За словами Олени Вельчук, на урочистому відкритті європейської конференції ЕSHА, яка проходить раз в два роки, були присутні понад 600 делегатів Асоціацій директорів середніх шкіл з 30 країн.

Форум на тему «Шкільні лідери європейських закладів освіти змінюють школи на краще» зібрав професійну команду управлінців, які мали можливість поділитись досвідом, висловити колегіальну підтримку в атмосфері взаєморозуміння, продуктивної співпраці та партнерства.

Для учасників конференції важливо було обговорити проблему інтеграції українців та створення рівних шансів для дітей, приїзд яких до Європи спричинила війна, адже у багатьох школах часто трапляються виклики інтеграції українських учнів в освітній процес.

Олена Вальчук – справа

Директори шкіл Норвегії та Нідерландів поділились позитивним досвідом успішного вирішення цієї проблеми. Для українських дітей школи пропонують навчання мови та культури для того, щоб діти змогли інтегруватись як найшвидше. Але ця освітня політика поширюється на дітей, які залишаються проживати в країні протягом довгого періоду. В Нідерландах учні навчаються дистанційно в українських школах і відвідують навчальні заняття в школі. У цьому є перевага, адже українські діти, які мають спільні проблеми, мають можливість спілкуватись. У Чехії деякі українці відвідують школу вранці, а після обіду навчаються дистанційно в українській школі. Звичайно, вони втомлюються, окрім того, під час уроку може бути повітряна тривога, тому виникає питання, чи варто їм навчатись онлайн.

Питання, яке також обговорювалось: «Що вчителі можуть говорити з українськими дітьми про війну». Керівники шкіл Ірландії, Фінляндії, Німеччини та Австрії зауважили, що важливо організувати спеціальні групи дітей, де вони можуть зустрічатись та обговорювати свої проблеми. Також важливо залучати їх до уроків малювання, музики та театру. Це допомагає дітям висловити свої емоції без слів. Отже, навчаючи мови, не менш важливо звернути увагу на соціалізацію.

Цікавим досвідом поділились директори шкіл Великобританії, адже багато українських дітей приїхало до Англії, і уряд заохочує сім’ї приймати дітей у себе в домівках та надає можливості українцям бути залученим у життя громади. Вони зазначили, що було би дуже добре створювати українські громади в тих містах, де є українські сім’ї. Таким прикладом може бути українська громада, створена в Лондоні.

Ми розуміємо, що це важкий період для українських дітей, вони травмовані війною, тому потребують також і соціальної підтримки, створення клубів після уроків, у яких організовуються культурно-освітні заходи

– ділиться директор однієї з шкіл Лондона

Безумовно, зустріч лідерів шкіл Європи – це нові знайомства, активні дискусії, безцінні знання та досвід, це радість спілкування, взаєморозуміння, підтримка і плани на майбутнє.

Фото Ковельської міської ради

Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Показати коментарі (4)
  1. Ви не праві. Такі поїздки можливі тільки за власні гроші, так що маємо подякувати людині, що знаходить можливість представляти Україну і нашу освіту.

  2. Невиїзні теж хочуть) Хоча б в Польщу на роботу повернутися. А хто і вцілілим.

  3. Я не виїздниц. Готовий за свої кошти виїхати у будь яку країну світу зобов’язуюсь представляти нашу країну у будь якій галузі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X