Ковельська шибениця

Андрій Миронюк
08.07.2020 о 15:49 · 2 хв читання

Протягом довгого часу шибениця вважалася одним із витончених методів смертної кари, тим паче у реаліях військового часу.

У Ковелі шибениця знаходилася практично посередині Привокзальної площі (майже як на фотоколажі, але ближче до центру сьогоднішньої парковки).

Усі фото були зроблені за часів Австро-Німецької окупації Ковеля (1915-1918 рр).

Хоча я вважаю, що у Ковелі шибениця мала місце ще за часів Російської Імперії (можливо, не на такому людному місці, як вокзал).

На одній із світлин ви можете побачити, як солдат Російської імператорської армії молиться перед повішанням.

Фото були взяті із різних ресурсів: «Krieg dem Kriege» (1924), «Der Weltkrieg in seiner rauhen Wirklichkeit» (1926), «Covenants with Death» (1934).

Проте майже всі автори цих книг припустилися однієї помилки – місце шибениці вони вказували як «Галичина», хоча на усіх фото видніється ковельський залізничний вокзал, який був побудований за проєктом Олександра Вербицького, та ковельська амбулаторія.

Текст видання пояснюють зображення, на яких видно як шибеницю з жертвами, так і одну повішену людину.

Останнім із цієї брошурі є якийсь поручик Ісаков, який втік із австрійського полону і примкнув до угруповання (або банди, як вказано у книзі) Панаса Пономаренка, яке складалося з 28 чоловік. Відповідно до опублікованого там протоколу, члени групи Ісакова-Пономаренко були розстріляні, а сам Ісаков – повішений.

За текстом цієї публікації можна припустити, що фото шибениці з шістьма жертвами пов’язані із наведеними подіями: можливо, це люди, які втекли з австро-угорського полону та долучилися до солдата Василя Савенка. До групи входили: Онисим Захарченко, Микола Титаренко, Петро Петровський, Микола Тимофійович, Никифор Коваленко, Семен Пілішкевіч, Федір Андрєєв, Петро Виноградов, Григорій Прокопенко, Тихон Деменюк, Олександр Карцов.

Діяльність цієї групи, якщо вірити тексту, була кримінальною і спрямованою проти євреїв.

Редакція «Ковель media» може не поділяти думку блогерів або дописувачів. За зміст публікацій і їх достовірність відповідальність несуть автори.
Поділитися:

Пов'язані теми

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
X