Ковельське МТМО оплачує підприємцям талони на харчування
Медичне об’єднання у Ковелі платить приватним підприємцям за талони на харчування.
Про це свідчать трансакції Ковельського комунального некомерційного міськрайонного територіального медичного об’єднання, принаймні, за останніх півроку. Кошти підприємці отримують від МТМО «за талони на харчування».
Згідно фінансових звітів, протягом грудня-березня МТМО перерахувало загалом 5 тисяч 300 гривень без ПДВ приватному підприємцю, члену громадської ради при ковельському міському голові Юрію Шлюєву, основний вид діяльності якого – готелі та подібні засоби тимчасового розміщення. Підприємець Георгій Баран з Ковеля (діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування), протягом грудня-січня отримав 5 тисяч 800 гривень без ПДВ. Втім, найбільше має ковельський підприємець Роман Іващик, який займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Протягом грудня-квітня МТМО йому заплатило 33 тисячі 500 гривень.
Що це за «талони на харчування» і в чому суть бізнесу на них – вирішив дізнатися депутат Ковельської міської ради від «УКРОПу» Володимир Косцьов’ят, але тимчасово виконуюча обов’язки головного лікаря медичного об’єднання Людмила Івахнюк категорично відмовилася ознайомити його із накладними та договорами, які укладено керівництвом МТМО з підприємцями.
Розголошувати інформацію щодо третіх осіб ми не вправі. Крім того, наскільки нам відомо, вказані Вами особи проживають за межами міста Ковеля, Ви ж здійснюєте повноваження лише на конкретній території в місті Ковелі. Одночасно повідомляємо, що Ваш запит є некоректний, так як Ви самі зазначили номера накладних і договорів і конкретні дати, тобто Ви також інформацією вже володієте
– пише Людмила Івахнюк
Звідки в очільниці МТМО відомості, що «особи проживають за межами міста Ковеля» – невідомо. Згідно відкритих публічних даних, місце проживання всіх трьох вищеназваних підприємців – Ковель. Очевидно, юрист медичного комунального підприємства Валерій Наконечний, який значиться виконавцем відповіді депутату, щось наплутав.
За словами Людмили Михайлівни, інформація про «талони на харчування» є конфіденційною, стосується фізичних осіб, а тому не підлягає розголошенню. Хоча до конфіденційної інформації про фізичну особу належать, зокрема, дані про її національність, освіту, сімейний стан, релігійні переконання, стан здоров’я, а також адреса, дата і місце народження. Але цього всього депутату було не потрібно, так як він, передусім, цікавився, чи немає оборудок під час витрачання комунальним підприємством бюджетних коштів.
Відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про доступ до публічної інформації», будь-кому, а не лише депутату, «не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, володіння, користування чи розпорядження державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно. При дотриманні вимог, передбачених частиною другою цієї статті, зазначене положення не поширюється на випадки, коли оприлюднення або надання такої інформації може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину…» Обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ. Якщо документ містить інформацію з обмеженим доступом, для ознайомлення надається інформація, доступ до якої необмежений.
Можливо, в трансакціях йдеться про талони на харчування, які отримують після медичної процедури донори. Пацієнти-донори, які здали кров більше 40 разів, згідно із діючим на сьогодні законодавством України, мають право на певні пільги, якими вони згодом користуються.
Що і з якою метою приховує керівництво ковельської медицини від повноважного представника громади міста – незрозуміло.
Що тільки не придумають, аби вкрасти державні гроші